bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Nalepki na auta ekologiczne

Właściciele aut o ekologicznym napędzie mogą uzyskać w ratuszu nalepkę określającą rodzaj paliwa służącego do napędu pojazdu. Dzięki niej ich pojazdy mogą parkować nieodpłatnie w strefach płatnego parkowania oraz poruszać się po buspasach (do 2026 r.).

O nalepkę mogą wnioskować właściciele aut o napędzie: elektrycznym (EE), zasilanym wodorem (H), sprężonym gazem ziemnym (CNG) lub skroplonym gazem ziemnym (LNG).

Odpowiedni wniosek można złożyć (wzór poniżej do pobrania) w Kancelarii Urzędu Miasta Marki (Aleja Marszałka Piłsudskiego 95, sala nr 13). Warunkiem jest także przedstawienie dowodu rejestracyjnego (do wglądu). Nalepka wydawana jest bezpłatnie  w terminie do 14 dni od daty złożenia wniosku.

W przypadku zakupu pojazdu i nie przerejestrowania na nowego właściciela należy przedstawić te same dokumenty, które są zabierane do wydziału komunikacji w celu przerejestrowania samochodu: umowę kupna/fakturę, dowód osobisty, dowód rejestracyjny.

Zgodnie z przepisami, nalepka wydawana będzie właścicielowi pojazdu (a nie posiadaczowi). Właściciel może działać przez pełnomocnika - wówczas wymagane będzie przedstawienie pełnomocnictwa (na ogólnych zasadach Kpa i opłaty skarbowej 17 zł) .

Uwaga! Właściciele aut hybrydowych oraz zasilanych LPG nie mają prawa do uzyskania nalepek.

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry