bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

"Pędzący Kombajn" był nie do zatrzymania

W hali MCER można było zobaczyć wszystko, co w halowej piłce najpiękniejsze.

Aż 40 drużyn wzięło udział w V Mikołajkowym Turnieju Halowym pod honorowym patronatem burmistrza Jacka Orycha. Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji na najwyższym stopniu podium stanął Pędzący Kombajn. W wielkim finale zespół Łukasza Świadka pokonał Unię Warszawa rocznik 2004. Podopieczni trenera Łukasza Zalewskiego byli objawieniem mikołajkowych zmagań. Młodzi zawodnicy z Warszawy w pokonanym polu pozostawili m.in. Tanatosa oraz Warszawską Ferajnę. Brązowe medale powędrowały natomiast do Progresso Radzymin. W tzw. finale pocieszenia drużyna Marcina Jadczaka pokonała Warszawską Ferajnę.

Faworyci w pokonanym polu

Tegoroczne rozstrzygnięcia można uznać za zaskakujące. Żaden z zespołów ze strefy medalowej nie był bowiem uznawany za faworyta. Na papierze w tej roli przodowały takie drużyny jak Florian Warszawa, TUR Ochota, Polska Akademia Piłkarska, In Plus Marki, Warriors Young Marki, Tanatos i Izolbet. Żadna z nich nie zdołała powiększyć gabloty o kolejny puchar. O wysokim poziomie turnieju możne świadczyć fakt, że In Plus Marki zakończył udział już na pierwszej fazie grupowej. Czarnym koniem okazała się wspomniana wcześniej Unia Warszawa 2004, ale również z bardzo dobrej strony pokazali się jej rówieśnicy z Ząbkovii Ząbki. Podopieczni trenera Piotra Augustyniaka w bardzo dobrym stylu wygrali swoją grupę, a do strefy pucharowej nie dostali się tylko i wyłącznie przez gorszy bilans bramkowy. Niemniej jednak udowodnili, że można utrzeć nosa bardziej doświadczonym kolegom. Kolejnym zespołem, który zasługuje na wyróżnienie jest AutoDelux Kobyłka, który również pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie.

Powtórka w Nowym Roku

Organizatorów cieszy nie tylko liczba zgłoszonych zespołów, ale również to, że dwudniowa rywalizacja przebiegała w bardzo spokojnej, sportowej atmosferze. W hali Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego można było zobaczyć wszystko, co w piłce najpiękniejsze. Nie zabrakło bowiem składnych akcji, pięknych bramek, kapitalnych interwencji bramkarzy oraz zaskakujących zwrotów akcji i co za tym idzie niespodziewanych rezultatów.

Nikt nie ma wątpliwości, że kolejna edycja przyniesie jeszcze większe emocje. Zanim jednak do niej dojdzie, najpierw rozegrany zostanie Noworoczny Turniej Halowy o Puchar Burmistrza Miasta Marki. Szczegóły dotyczące zapisów pojawią się wkrótce na Facebooku - Mareckie Turnieje Halowe.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków pochodzących z budżetu miasta Marki.


Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Pędzący Kombajn

2. Unia Warszawa 2004

3. Progresso Radzymin

4. Warszawska Ferajna

Król strzelców: Julian Świątek (Pędzący Kombajn)

MVP: Bartłomiej Balcer (Progresso Radzymin)

Najlepszy bramkarz: Dawid Tarachulski (Unia Warszawa 2004)

Wyróżnienia otrzymali również Kuba Adamczyk (Unia Warszawa), Mateusz Baj (Progresso) oraz Jan Dźwigała i Damian Krzyżewski (obaj Pędzący Kombajn)

 

Marcin Boczoń
15 grudnia 2021, godz. 08:05
#Miasto #Sport #Organizacje pozarządowe

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry