bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Ogród w zgodzie z naturą

Poradnik dobrych praktyk

Skutki zmian klimatycznych coraz bardziej wpływają na nasze życie. Zmagamy sie zarówno z suszami, podtopieniami, jak i zanieczyszczonym powietrzem. Największym problemem wynikającym ze zmian klimatycznych jest utrata różnorodności biologicznej. Pamietajmy, że w ekosystemie każdy gatunek pełni określone funkcje, zapewniając jego stabilność.

Właściwe zaprojektowanie i prowadzenie terenów zieleni zapewni znaczące oszczędności w zużywaniu wody pitnej. Uprawa rodzimych roślin zmniejszy liczbę niekorzystnych obcych i inwazyjnych gatunków w naszym otoczeniu. Stworzymy przestrzeń przyjazną dla różnych gatunków zwierząt. Poprzez wykorzystanie kompostu ograniczymy kupowanie ziemi ogrodniczej i nawozów sztucznych. Przyczyni się to do ochrony naturalnych torfowisk, których degradacja powoduje katastrofalne skutki dla retencji wód gruntowych i powierzchniowych, w wymiarze nie tylko lokalnym, a także uwalnianie do atmosfery węgla.

Fundacjakim we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego przygotowała poradnik "Ogród w zgodzie z naturą". Zachęcamy do lektury i wykorzystania w najbliższym okresie wegetacyjnym.

 

Zielono mi na Mazowszu

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego

WOŚ
22 grudnia 2021, godz. 06:19
#Środowisko

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry