bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Nowe deklaracje odpadowe na ePUAP

Złóż deklarację bez wychodzenia z domu.

Do 24 lutego 2022 roku będziemy składać deklaracje odpadowe za styczeń-grudzień 2022 r. Można to zrobić w tradycyjnej formule, odwiedzając Wydział Podatków i Opłat, można też ten obowiązek zrealizować bez wychodzenia z domu – za pośrednictwem ePUAPu.

Wszystkie deklaracje dostępne są pod linkiem https://marki.epuap.online/, skąd można bezpośrednio przejść na ePUAP, wypełnić, podpisać i przesłać deklarację do mareckiego ratusza.

Można też bezpośrednio wejść na stronę internetową epuap.gov.pl, a następnie:

  • w prawym górnym rogu wybieramy ikonę „zaloguj się” i wybieramy dostępny sposób logowania
  • po zalogowaniu wyszukujemy u dołu ekranu „Katalog spraw”, a w nim kategorię  „Ochrona środowiska”.
  • wybieramy następnie opcję „Deklaracja, korekta deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi”.
  • wpisujemy nazwę naszego miasta lub kod pocztowy. Wybieramy Urząd Miasta Marki, a następnie klikamy w przycisk „Załatw sprawę”.
  • wybieramy, wypełniamy i podpisujemy jeden z czterech formularzy deklaracji odpadowej.

Prosimy pamiętać o dołączeniu załączników: albo informacji z firmy wodociągowej wraz z opisanym na nim oświadczeniem o wybraniu trzech, kolejnych okresów zużycia wody, albo faktur obejmujących poprzedni rok (wykazujących zużyciew wody).

Przygotowaliśmy dla Państwa jedno z dwóch ułatwień. Dla właścicieli nieruchomości jednorodzinnych rozliczających się na podstawie opomiarowanej wody działa KALKULATOR ODPADOWY. Na jego podstawie możemy szybko obliczyć wysokość opłaty.

Staramy się jak najszybciej zakończyć pracę nad drugim ułatwieniem. Na stronie czyste.marki.pl będzie możliwość elektronicznego wypełnienia deklaracji. Dzięki temu będzie można wygenerować odpowiedniego PDF, odzwierciedlającego deklarację z ePUAPu. Gdy tylko to rozwiązanie będzie gotowe, bezzwłocznie poinformujemy Państwa.

Podobnie jak w poprzednich latach nasz system opłat za śmieci jest powiązany z zużyciem wody na nieruchomościach. Co roku deklarację składają właściciele domów jednorodzinnych, w przypadku zabudowy wielolokalowej robią to jej zarządcy (np. wspólnoty, spółdzielnie lub zarządcy). Podobnie jak w poprzednich latach obowiązuje ta sama stawka – 11,22 zł za m. sześc. zużytej wody.

WOŚ/TM
19 stycznia 2022, godz. 16:03
#Środowisko #Nowy system odpadowy

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry