bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Budżet Obywatelski Mazowsza

Propozycje projektów można zgłaszać do 20 lutego

Ruszył Budżet Obywatelski Mazowsza (BOM), w którym jest do podziału 25 mln zł.

- Czekamy na pomysły zarówno w zakresie budowy czy modernizacji nowych obiektów, jak i realizacji programów społecznych, wydarzeń kulturalnych. Badania profilaktyczne, plac zabaw, ścieżka edukacyjna, piknik rodzinny – to Mazowszanie wspólnie zadecydują, jak zmieni się ich najbliższe otoczenie. To ważne, aby poznać i odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców zarówno dużych miast, miasteczek, jak i małych wsi – zachęca Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Do BOM można składać projekty inwestycyjne (maksymalna wartość 1 mln zł)  oraz nieinwestycyjne (maksymalna wartość 200 tys. zł).

- Projekty można zgłaszać w ramach dwóch rodzajów pul: ogólnowojewódzkiej, w ramach której do rozdysponowania jest 5 mln zł, lub podregionalnej. W ramach pul podregionalnych do rozdysponowania jest 20 mln zł – czytamy na stronie Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.


Marki należą do podregionu warszawskiego wschodniego. Tu do podziału są prawie 2,3 mln zł.

W pierwszej edycji budżetu obywatelskiego udało się przeforsować projekt doświetlenia przejść dla pieszych wzdłuż drogi wojewódzkiej 632 (ul. Legionowa). Prace mają być wykonane w tym roku.

Więcej informacji na temat Budżetu Obywatelskiego Mazowsza w LINKU

 

TM
8 lutego 2022, godz. 12:41
#Inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry