bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Konwent Kobiet Szminka 2022 już za nami

Hasłami przewodnimi były "magia orientu", ale też "wytchnienie" i "siła kobiet".

6 marca 2022 roku w specjalnie zaaranżowanej na tę okoliczność bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 odbył się VII Konwent Kobiet SZMINKA, organizowany przez Fundację „Marecki Klub Kobiet z Pasją” (MKKP).
Na uczestniczki czekał atrakcyjny program, zawierający elementy zarówno edukacyjne, jak i rozrywkowe. Odbyło się kilka ciekawych wykładów. Katarzyna Kurlanda pokazała zdjęcia z podróży do Japonii i opowiadała o kulturze kraju kwitnącej wiśni. Anna Sołoninko opowiedziała o samotnej wyprawie do Indii. Joanna Frączek-Broda, doktor nauk społecznych w dziedzinie bezpieczeństwa poprowadziła niezwykle ciekawą dyskusję panelową. Rozmawiała z Iwoną Kreczmańską ze Stowarzyszenia To Help Africa na temat piękna różnorodności i współpracy z Masajami. Z kolei Milena Starczewska przybliżyła uczestniczkom tematykę wpływu emocji na zdrowie.

Na scenie głównej wystąpiła Nina Yaminah, która zaprezentowała przepiękny taniec brzucha. Mistrz Naan wykonał pokaz z mieczami i przedstawił kilka ćwiczeń Tai-Chi. Gościniami Fundacji MKKP były także Panie z Polskiego Stowarzyszenia im. Anny Marii Jabłonowskiej, które pokazały wpływy kultury wschodu na odzież w XVIII wieku. Współczesną odsłonę inspiracji kolorami wschodu na ubiór zaprezentowała Joanna Romaniuk. Wpływy orientu widoczne są także w literaturze i kinematografii. Rozmowę na ten temat poprowadziła prezeska Fundacji MKKP, Beata Sawoń, której gościnią była Monika Magoska-Suchar, autorka książki „W słońcu Dubaju”. Stałym i ważnym elementem Konwentu jest co roku Gala „Kobieta z Marką”, podczas której nagrodzono pięć najbardziej zasłużonych mieszkanek naszego miasta: Jolantę Buczyńską-Bobel w kategorii Kultura, Elżbietę Błońską – Samorząd Terytorialny, Justynę Misiurę – Sport i Zdrowie, Agatę Rajchel – Przedsięborczość i Wiktorię Weredę – Działalność Społeczna. Wieczór zakończył niezwykły koncert muzyki indyjskiej na oryginalnych instrumentach wykonany przez grupę Natya-Raaga. To kolektyw, który tworzą artyści wykształceni u indyjskich mistrzów - ambasadorzy sztuki Indii w Polsce. Sprawili oni, że marecka publiczność miała szansę zrozumieć i zafascynować się tą niezwykle bogatą kulturą. Natya-Raaga to: Tomasz Ragaboy Osiecki - dilruba, sitar; Piotr Malec – tabla oraz Magdalena Niernsee- klasyczny taniec indyjski kathak oraz wprowadzenie w świat rytmiki, gestów dłoni i kontekst kulturowy.

Nie zabrakło także tak lubianych przez uczestniczki kawiarenki, tomboli i toreb powitalnych. Hasłami przewodnimi były „magia orientu”, ale też „wytchnienie” i „siła kobiet”. W trudnym dla świata i ludzi momencie, organizatorom udało się stworzyć atmosferę ciepła i zrozumienia oraz dać kobietom przestrzeń do tak bardzo potrzebnych rozmów.

Wydarzenie było współfinansowane przez Miasto Marki. Nie odbyłoby się jednak bez wsparcia blisko czterdziestoosobowej grupy wolontariuszy i pomocy lokalnych przedsiębiorców.

Kolejny Konwent Kobiet SZMINKA już za rok.

WPZ/MKKP
9 marca 2022, godz. 12:36
#Miasto #Organizacje pozarządowe #Kultura #Szkoła Podstawowa Nr 2 #MCER

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry