bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Prace oświetleniowe na odcinku Alei Piłsudskiego

Wymienimy latarnie i ich okablowanie od granicy z Ząbkami do węzła trasy S8

Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty jest projektantem przebudowy Alei Piłsudskiego. Firma wykonała i wykonuje też pierwsze prace budowlane. Zrealizowała m.in. odcinki dróg rowerowych od granicy z Ząbkami do węzła trasy S8. W tej samej lokalizacji w przyszłym tygodniu Mosty Warszawa rozpoczną kolejne roboty. Tym razem firma wymieni stare i nieczynne słupy oświetleniowe znajdujące się pomiędzy jezdniami. W miejsce starych stelaży pojawią się nowe latarnie z oprawami LEDowymi, które oświetlą miejsce tak licznie uczęszczane przez kierowców, jadących „z” i „do” Marek od strony ulicy Radzymińskiej. Oprócz wymiany latarni zostaną ułożone nowe okablowanie i sterowanie, które zapewnią bezawaryjną pracę nowych punktów oświetleniowych. Część robót będzie wykonywana w godzinach nocnych (22.00-6.00) – tak, aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców.

WPM Mosty mają zaplanowane również prace w północnej części Alei Piłsudskiego – na odcinku od Legionowej do granicy z Radzyminem. Powstaną m.in. droga rowerowa, zostaną ułożone nowe chodniki oraz wymienione stare oświetlenie na LEDowe.

Docelowo Aleja Piłsudskiego - z dawnej drogi tranzytowej na wschód – ma się stać ulicą miejską – z dwoma pasami w każdym kierunku ruchu, otwartymi bocznymi ulicami, drogami rowerowymi, chodnikami oraz oświetleniem. Z uwagi na szeroki zakres prac i koszty inwestycja będzie rozłożona na kolejne lata.

WPZ
12 marca 2022, godz. 15:07
#Miasto #Inwestycje #PIT dla Marek = inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry