bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Zobacz animację o uzdatnianiu wody

Tak działa stacja uzdatniania wody na Czarnej Strudze

Pięć lat temu Wodociąg Marecki złożył w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wniosek o dofinansowanie projektu pod nazwą „Budowa kanalizacji sanitarnej na obszarze aglomeracji miasta Marki – Etap III”. Z powodzeniem. Po roku, w marcu 2018 r., miejskie przedsiębiorstwo podpisało umowę, dzięki której Unia Europejska dotuje inwestycje wodociągowo-kanalizacyjne niebagatelną kwotą ponad 22 mln zł. Jednym z owoców dofinansowania jest druga Stacja Uzdatniania Wody na Czarnej Strudze, oddana do użytku dwa lata temu.

Dzięki niej nasze miasto jest zasilane z dwóch stron i bezproblemowo nadążamy z zaspokajaniem popytu na Markową Wodę. Inwestycję zrealizowaliśmy w najlepszym możliwym momencie. Na początku lata ubiegłego roku padł rekord produkcji wody. SUW1 nie byłaby w stanie sama obsłużyć zapotrzebowania. Ale od czego jest SUW2, która obecnie pokrywa 1/3 zapotrzebowania miasta! – czytamy na stronie Wodociągu Mareckiego.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia pięknej animacji o SUW2. Dowiecie się, w jaki sposób przygotowujemy i wtłaczamy wodę do sieci, a następnie do Państwa kranów! – zachęca Paweł Specjalski, dyrektor zarządu Wodociągu Mareckiego

LINK DO FILMU TUTAJ

Przypomnijmy - Wodociąg Marecki już trzykrotnie sięgał po unijne dofinansowanie z Funduszu Spójności. Z tego źródła pozyskaliśmy już prawie 110 mln zł. Bez takiego wsparcie samodzielnie nie bylibyśmy w stanie samodzielnie wybudować sieci kanalizacji sanitarnej. Początkowo liczyła ona zaledwie kilka (to nie pomyłka) kilometrów, obecnie jej długość przekracza 218 km!

 

TM
8 kwietnia 2022, godz. 08:00
#Miasto #Inwestycje #PIT dla Marek = inwestycje #Wodociąg Marecki

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry