bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Aktywny Senior na zajęciach Nordic Walking

Marsz z kijkami poprawia nie tylko kondycję fizyczną, ale to również okazja do integracji.

Nordic walking, czyli marsz z kijkami to forma aktywności, na świeżym powietrzu, mobilizująca do ruchu całe ciało oraz wspomagająca pracę serca. Jest formą rehabilitacji osób starszych, poprawia wydolność całego organizmu, zwiększa wytrzymałość, równowagę , siłę mięśni, poprawia koordynację ruchową. Wielkim plusem Nordic walking jest fakt, że ten sport mogą uprawiać wszyscy, bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. W tym miejscu należy wspomnieć, że jest bardzo mało przeciwskazań do uprawiania tej aktywności.

Ważnym elementem prowadzącym do uzyskania najlepszych efektów zdrowotnych jest wiedza o poprawnej technice chodzenia z kijami. Właśnie dlatego powstał pomysł rozpoczęcia cyklicznych zajęć dla seniorów z instruktorem. Podczas spotkań poprawiamy ogólną kondycję organizmu poprzez wykonywanie ćwiczeń na początku i końcu spaceru. Maszerując z kijkami, poznajemy zasady poprawnej techniki, dzięki której nasze stawy nie będą narażone na kontuzje i przeciążenia, a nasze mięśnie w naturalny sposób zyskają nową siłę. Treningi to nie tylko ciężka praca, ale również miłe spotkania towarzyskie, pogawędki, zabawy integracyjne i zręcznościowe.

Technika nordic walking nie jest skomplikowana i zazwyczaj jest szybko przyswajana przez uczestników, w tym również przez seniorów, dlatego gorąco zachęcamy do udziału w zajęciach.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu (do końca czerwca), na świeżym powietrzu.

  • Wtorki o godz. 9:00 Park Wolontariuszy, róg ul. Zajączka i ul. Sportowej
  • Czwartki godz. 16:30  Boisko przy Zespole Szkół nr 2, ul. Wczasowa 5 (Struga)

Zachęcamy również do udziału w innych zajęciach Aktywnego Seniora. Informacji udziela CAF3 tel. 22 129 11 83.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Projekt jest finansowany z budżetu miasta Marki.

 

CAF3
18 maja 2022, godz. 14:45
#CAF 3 #Miasto #Sport

zdjecie
fot. 1

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry