bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Rozpoczyna się budowa ulicy Prostej

Prosimy o przeparkowanie aut znajdujących się na poboczu

W tym tygodniu rozpocznie się modernizacja ulicy Prostej. Jest to łącznik pomiędzy ulicami Dużą i Wspólną.

Uczęszcza tędy wiele dzieci w drodze do dwóch szkół: MCER oraz filii SP3. Dzięki tej inwestycji poprawimy bezpieczeństwo ruchu drogowego w tym rejonie – podkreśla Dariusz Pietrucha, zastępca burmistrza Marek.

Celem modernizacji będzie budowa nowej jezdni oraz chodnika po zachodniej stronie ulicy Prostej. Postępowanie przetargowe wygrała firma Stan-Kop Gołaszewski. Zaoferowała, że zrealizuje miejską inwestycję za niecałe 405 tys. zł i udzieli gwarancji na wykonane prace na 60 miesięcy.

Prosimy, aby dzieci udające się na lekcje do Szkoły Podstawowej nr 4 oraz na zajęcia do MCER korzystały w tym okresie z ulicy Mokrej jako alternatywnej drogi. Z góry przepraszamy za wszelkie utrudniania. Prosimy też o ułatwienie pracy ekipie budowlanej w trakcie realizacji inwestycji i przeparkowanie samochodów znajdujących się na poboczu – apeluje na FB radny Marcin Brzeziński.

Warto też podkreślić, że na wykonanie tej drogi wskazywali mieszkańcy w Mareckim Budżecie Obywatelskim. W poprzedniej edycji zgłosili ideę wykonanie chodnika w tej lokalizacji. Ponieważ identyczne były plany samorządu, projekt nie został poddany pod głosowanie.

TM
31 maja 2022, godz. 08:31
#Miasto #PIT dla Marek = inwestycje #Inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry