bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

"Włącz się na wakacje" z miejską biblioteką!

Marecka biblioteka dołącza do weekendowych spotkań na terenie naszego miasta!

Zapraszamy 2 i 3 lipca od godz. 14:00 do Parku Wolontariuszy przy ul. Sportowej!

W programie:

2 lipca

• 14: 30 – przedstawienie Teatru Maska - Teatr Edukacji i profilaktyki pt. ”Baśń dla małych łakomczuszków – tajemnica zdrowych brzuszków” – bajka promująca zdrowy styl życia.

Mawia się, że jesteśmy tym co jemy. Warto przeanalizować, jakie potrawy lądują na naszych talerzach, a szczególnie talerzach najmłodszych, ponieważ odpowiednia dieta gwarantuje właściwy rozwój dziecka. Wiadomo także, że ważną rolę odgrywa ruch, a aktywności fizycznej potrzebujemy jak pożywienia i powietrza.

Jak w ciekawy sposób nakłonić dzieci do uprawiania sportu, a także do sięgnięcia po owoce czy warzywa? Zapraszamy wszystkich łakomczuszków na spektakl!!

Widowisko przeznaczone jest dla przedszkolaków oraz uczniów klas 0 – III szkoły podstawowej.

Czas trwania spektaklu: ok. 45 min.

• wspólne tworzenie papierowego muralu o tematyce zdrowego odżywiania się, który później zostanie wywieszony w bibliotece przy ul. Lisa Kuli.

3 lipca

• zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym do zapisywania się do biblioteki i wzięcia udziału w akcji „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”. Każde z tych dzieci, biorących udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą - kartę małego czytelnika oraz torbę z logo naszej biblioteki. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem z niespodzianką.

• ponadto będzie możliwość wykonania prac plastycznych oraz wysłuchania utworów literatury dziecięcej.

Zarówno 2 jak i 3 lipca odbędzie się także kiermasz książek dla dzieci i młodzieży w języku angielskim. Zachęcamy do zakupu pięknie ilustrowanych wydań.

Serdecznie zapraszamy do namiotu biblioteki! Do zobaczenia przy Sportowej!!

Biblioteka Publiczna
21 czerwca 2022, godz. 13:31
#Miasto #Biblioteka Publiczna #Kultura

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry