bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Wizyta starosty w Markach

Sesja Rady Miasta o szkole ponadpodstawowej

Powraca temat budowy szkoły ponadpodstawowej w powiecie wołomińskim. W lutym nasi radni przyjęli stanowisko, w którym wnioskowali o jak najszybsze wybudowanie takiej placówki w Markach przy ul. Wspólnej. Na wczorajszą sesję zaproszono Adama Lubiaka, starostę wołomińskiego. Z jego wypowiedzi wynika, że obecnie powiatu nie stać na samodzielną realizację inwestycji.

Adam Lubiak postawił sprawę jasno – powiat potrzebuje obecnie na podstawowe inwestycje (szpital, drogi) około 400 mln zł i nie jest w stanie udźwignąć budowy nowej placówki – czy to w Markach, czy to w Ząbkach. Starosta zaproponował, by realizacją inwestycji zajęło się miasto, wnioskowało o środki zewnętrzne (również powiatowe), a następnie powiat przejąłby na swoje barki utrzymanie i zarządzenie placówką. To autorska propozycja, którą z uwagą przeanalizujemy m.in. także pod kątem naszych możliwości finansowych – napisał w komentarzu na gorąco Jacek Orych, burmistrz naszego miasta.

Samorządowiec podkreśla, że rozmawiał ze starostą nie tylko o edukacji.

Ze strony starosty padła ważna deklaracja, dotycząca pomysłu uruchomienia filii poradni psychologiczno-pedagogicznej w Markach. To byłaby znakomita wiadomość. Z tej formy pomocy skorzystało blisko 10 tys. młodych mieszkańców naszego miasta. Nie ma co się oszukiwać – czasy są takie, że liczba młodych obywateli, które będą korzystać z tej formy pomocy, nie będzie spadać. Dlatego z naszej strony dołożymy wszelkich starań, by taką filię poradni w Markach uruchomić. Są już wstępne ustalenia, mam nadzieję niedługo przekazać konkretne informacje – napisał Jacek Orych.

Przedmiotem rozmów była również Aleja Piłsudskiego. Obecnie zarządcą drogi jest samorząd Mazowsza, nie jest wykluczone, że droga trafi pod skrzydła powiatu.

Obecnie sprawa jest w sądzie administracyjnym. Przedstawiłem Staroście nasze plany, polegające na przywróceniu drodze miejskiego charakteru (jesteśmy na etapie projektowania). Te działania finansujemy z naszej kieszeni wspomagając się pieniędzmi UE – dodaje Jacek Orych.

Nagranie z sesji Rady Miasta

WPZ
23 czerwca 2022, godz. 09:03
#Miasto #Inwestycje #Edukacja

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry