bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Będzie bezpieczniej na DW 631

Firma z Marek zbuduje sygnalizację na skrzyżowaniu z Główną i Dworkową

W pierwszej połowie lipca informowaliśmy, że rosną szanse na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego przy drodze wojewódzkiej 631 (DW 631). Chodzi o jej skrzyżowanie z Główną i Dworkową, na którym niestety często dochodzi do wypadków. O budowę tymczasowej sygnalizacji świetlnej w tym miejscu marecki samorząd wnioskował już jesienią 2020 roku przed otwarciem ulicy Dworkowej.

Dziś już jesteśmy pewni, że sygnalizacja powstanie. We wtorek Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z wykonawcą robót – firmą Traffic Polska z Marek. W przetargu zaproponowała ona najniższą cenę – 224,1 tys. zł. W firmie usłyszeliśmy, że po uzyskaniu czasowej organizacji ruchu bezzwłocznie przystąpi do wykonania prac.

W finansowanie budowy sygnalizacji świetlnej zaangażowane są trzy podmioty – samorząd województwa mazowieckiego, powiat wołomiński oraz nasze miasto.

Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w doprowadzenie tego projektu do fazy finałowej. Dzięki temu w tym roku na skrzyżowaniu DW 631 z Główną i Dworkową będzie bezpieczniej – mówi burmistrz Jacek Orych.

Marecki samorządowiec przypomina, że będzie to tymczasowe rozwiązanie. Docelowo DW 631 będzie kompleksowo remontowana przez samorząd województwa mazowieckiego. Rozbudowane zostanie wówczas skrzyżowanie z Główną i Dworkową. Powstaną m.in. przejście dla pieszych, osobne lewoskręty i prawoskręty oraz łącznik między już wybudowanymi drogami rowerowymi.

TM
2 sierpnia 2022, godz. 12:45
#Miasto #Inwestycje #PIT dla Marek = inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry