bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Weź sadzonke, zadbaj o powietrze w swoim domu

W zamian za baterie i akumulatory otrzymasz roślinę oczyszczającą powietrze!

Zapraszamy mieszkańców Marek w dniu 25 września 2022 roku w godzinach 13:00-18:00 na Stadion Miejski MKS MARCOVIA-MARKI przy ul. Wspólnej 12, gdzie podczas XVII Spartakiady Rodzinnej, w zamian za przyniesione baterie i akumulatory będziemy rozdawać rośliny doniczkowe oczyszczające powietrze.

"Weź sadzonke, zadbaj o powietrze w swoim domu" to akcja edukacyjna mająca na celu uświadamianie mieszkańców w zakresie prawidłowego gospodarowania odpadami komunalnymi (bateriami i akumulatorami), a jednocześnie poprawienie jakości powietrza.

Uprawnionymi do otrzymania rośliny, jaką będzie Zamiokulkas, są mieszkańcy Gminy Miasto Marki, którzy w trakcie akcji na miejsce zbiórki (stoisko Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Urzędu Miasta Marki) dostarczą baterie i/lub akumulatory.

Jeden uprawniony otrzyma 1 roślinę za 30 szt. dostarczonych baterii i/lub akumulatorów.

Wydawanie kwiatów odbywać się będzie wyłącznie 25 września 2022 roku od godziny 13:00 do czasu wyczerpania kwiatów, lecz nie dłużej niż do godziny 18:00.

 

Informacja o roślinie Zamiokulkas:

Zamiokulkas zamiolistny to bylina z podziemnym kłączem. Na mięsistych rozdętych u nasady ogonkach wyrastają pierzaste listki. Pojedyncze listki są grube, ciemnozielone, błyszczące. W kłączu i liściach roślina gromadzi zapas wody co pozwala jej przetrwać nawet w suchych rejonach Afryki Wschodniej. Odporna na niedobór światła słonecznego, suche powietrze, nieregularne podlewanie.

Zamiokulkas zamiolistny ma bardzo dekoracyjne, błyszczące, ciemnozielone liście. Jest idealną rośliną dla zapominalskich, gdyż jest niezwykle łatwy w uprawie, pod warunkiem oszczędnego podlewania (co bez wątpienia jest jego wielką zaletą). Można go zostawić bez podlewania na czas dłuższego urlopu czy ferii zimowych. Doskonale oczyści nasze powietrze z formaldehydów.

WOŚ
14 września 2022, godz. 09:06
#Środowisko #Miasto #Edukacja

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry