bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Kierunek aktywność

Takiego wydarzenia dla seniorów w naszym mieście jeszcze nie było!

Dziś (4 października) Mareckim Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym niepodzielnie rządzili seniorzy. Stało się tak za sprawą konferencji zatytułowanej „Seniorzy mareccy – kierunek aktywność”.

Gdy słyszymy słowo „konferencja”, często kojarzy nam się z nudną nasiadówką. Nic z tych rzeczy. Był ruch, były żarty, był koncert, słowem - wyłącznie pozytywne emocje – podkreślał na gorąco Paweł Pniewski, zastępca burmistrza Marek.

Na początku uczestników powitali gospodarze tego wydarzenia: burmistrz Jacek Orych oraz Marecka Rada Seniorów, którą na scenie reprezentowała Maria Borysewicz. W ciepłych słowach opisała początki ruchu seniorskiego w naszym mieście oraz jego bieżącą sytuację.

Wśród nas są także tacy, którzy czują się wykluczeni albo nie wiedzą, gdzie i jak szukać aktywności. Niektórzy mają potencjał, ale nie chcą lub nie potrafią go wykorzystać, inni nie chcą się angażować, zamykają się w domu. Dla nich „w Markach nic się nie dzieje”. Mam nadzieję, że to niewielkie przypomnienie o bardzo różnych aktywnościach spowoduje, że będą mogli niedługo mówić „O, u nas w Markach to się dopiero dzieje” – mówiła Maria Borysewicz.

Z nieco innej perspektywy na środowisko seniorów spojrzał burmistrz Jacek Orych.

Wiem, że wśród seniorów na widowni zasiadają dziś osoby działające na wielu polach – ogromnie Wam za to dziękuję. Ta aktywność seniorów jest niezwykle ważna, szczególnie w okresie wychodzenia z traumy koronawirusa, który na wiele miesięcy szczególnie osoby starsze odizolował od społeczeństwa i drastycznie ograniczył możliwość ich aktywności. Dziś to Państwo dajecie szanse tej aktywności dla mareckich seniorów za co należą Wam się najwyższe słowa uznania – mówił samorządowiec

W skondensowany sposób przedstawił ofertę miasta, jego jednostek i organizacji pozarządowych dla środowiska seniorskiego. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Cieszę się, że zaangażowanie wielu osób starszych, mieszkających w Markach, w sprawy społeczne jest widoczne i dostrzegalne przez miejscowe władze Jestem przekonany, że jest to wyraz także wyraz uznania dla pokoleń naszych i rodziców i dziadków – takie słowa usłyszeliśmy z listu marszałka Adama Struzika, do uczestników konferencji.

Potem pałeczkę przejęli Conrado Moreno, który podzielił się swoimi hiszpańskimi doświadczeniami podróżniczymi, Joanna Stanowska, która dosłownie rozruszała publiczność, oraz DJ Wika, która zaapelowała do seniorów o aktywność i wspólne działanie na rzecz środowiska. Wtorkowe wydarzenie zwieńczy występ chóru „Cała Praga śpiewa”, który wciągnął do zabawy zebranych na konferencji seniorów.

Dziękujemy za tak liczną obecność i zapraszamy do udziału w wydarzeniach dedykowanych środowisku senioralnemu - podsumowuje Jacek Orych.

Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu województwa mazowieckiego. Dziękujemy!

TM
4 października 2022, godz. 16:30
#Miasto #MCER #CAF 3

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12
fot. 13

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry