bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

25. edycja "Pól Nadziei" w Markach

Wiosną wyrosną żonkile, które dzisiaj przedszkolaki zasadziły na Skwerze Żołnierzy Wyklętych

Akcja Pola Nadziei  zrodziła się w Wielkiej Brytanii w 1988 r., organizacją inicjującą było Marie Curie Cancer Care (MCCC). Za cel akcji przyjęto zbieranie funduszy na utrzymanie hospicjów i propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie. Organizatorem i koordynatorem akcji w Polsce jest Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. 

Już w czasach starożytnych żonkil był symbolem nadziei na nowe życie – odrodzenie, a dzisiaj żonkil jest symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową. W tradycji chrześcijańskiej żonkil symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią. Kwiat poprzez swoją subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia symbolizując kruchość i ulotność życia.

Październik jest miesiącem walki z rakiem, dlatego akcja ta dedykowana jest przede wszystkim osobom z chorobami nowotworowymi jak i tym, u których ukryty jest lęk przed zachorowaniem.

W dniu dzisiejszym dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 1 wraz z przedstawicielami hospicjum domowego księży Marianów z Warszawy, z udziałem zastępcy burmistrza Pawła Pniewskiego wysadzili ponad 250 żonkili na skwerze Żołnierzy Wyklętych.  

WPZ
5 października 2022, godz. 11:30
#Miasto

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 5

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry