bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym z autochodzikiem

W mareckich placówkach oświatowych rusza kolejna odsłona "Odblaskowego przedszkolaka".

Już za kilka dni startujemy po raz kolejny z programem edukacyjnym dla przedszkoli i szkół podstawowych klas 1-3 pt. "Odblaskowy przedszkolak" z wykorzystaniem autochodzika. Dla uczniów szkół średnich przygotowaliśmy zajęcia z użyciem alkogogli i narkogogli w ramach programu "Masz jedno życie" – „Pijani Kierowcy” połączonych z prezentacją filmu „Eksperyment”.

Program "Odblaskowy przedszkolak" przygotowuje dzieci do samodzielności w ruchu drogowym, przekazuje im wiedzę i umiejętności zwiększające ich bezpieczeństwo. Będziemy rozpoznawali kolory sygnalizacji świetlnej oraz znaki drogowe. Ważne zasady to LPL, czyli odwracanie głowy w lewo, prawo i ponownie w lewo, stojąc na pasach i przejściach dla pieszych. Zajęcia będą dobrym przygotowaniem do późniejszych ćwiczeń w terenie. Jest to edukacja poprzez zabawę zgodnie z maksymą Ignacego Krasickiego: Uczyć - Bawiąc, Bawiąc - Uczyć – tłumaczy Paweł Paczek, specjalista ds. bezpieczeństwa ruchu  drogowego i opiekun mareckich rowerowych miasteczek.

Pierwsze zajęcia z udziałem mobilnego miasteczka ruchu drogowego zaplanowano już 26 stycznia (czwartek) w Przedszkolu Krasnal przy ul. Żabiej

 W lutym zajęcia będą prowadzone w następujących przedszkolach

  • 03.02 Przedszkole Artedoo ul. Rydza Śmigłego
  • 09.02  Przedszkole Chatka Puchatka ul. Cicha
  • 13.02  Przedszkole Tabaluga ul. Rocha Kowalskiego
  • 16.02 Przedszkole ul. Traugutta
  • 20.02 Przedszkole Dziecięcy Raj ul. Kościuszki
  • 24.02 Przedszkole u Sióstr ul. Kasztanowa

W lutym realizowany będzie również program dla uczniów szkół średnich „ Pijani kierowcy” połączony z prezentacją filmu „ Eksperyment” oraz pomocą edukacyjną alkogogli i narkogogli. Zajęcia zaplanowano w Szkole u Michalitów.

Program Odblaskowy Przedszkolak trwa od połowy listopada 2022 r. do kwietnia 2023r.

W miesiącu kwietniu 2023 roku przewidziana jest akcja „Bezpieczny rowerzysta” pod szkołami w Markach. O szczegółach poinformujemy na stronie internetowej miasta Marki i FB.

PP/TS
24 stycznia 2023, godz. 09:36
#Miasto #Edukacja #Bezpieczeństwo

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry