bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Złoto dla WWL Badminton Club

Zosia Tomczak zdobyła złota na SUPER GRAND Prix Młodzieżowców

Bardzo udany występ zanotowała Zosia Tomczak na SUPER GRAND Prix Młodzieżowców w Kępnie.W dniach 3-5.03.2023 r. nasza zawodniczka nie miała sobie równych w rywalizacji kobiet w grze pojedynczej, wygrywając najpierw 3 pojedynki w grupie (w tym z rozstawioną z nr 1 Aleksandrą Radziszewską UKS Hubal Białystok!), by w finale zwyciężyć Różaną Cybulka CT Arena Hawel Academy Poznań w dwóch setach 21-14, 21-19.

W grze podwójnej kobiet Zosia w parze z Darią Zimnol UKS Plesbad Pszczyna wygrywając cztery pojedynki zdobyły bezapelacyjnie 1 miejsce i złoty medal. Brawo Zosia Tomczak, po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją pierwszy indywidualny turniej i tak dobry występ!!! Trochę gorzej poszło Adrianowi Koc, który po wyrównanych pojedynkach przegrał swoje mecze w grupie i tylko 12 miejsce w singlu mężczyzn. Jest jeszcze trochę czasu o rundy finałowej 1 Ligi i Mistrzostw Polski, żeby poprawić formę.

Również na turnieju seniorskim XXIV Yonex OPEN FOREVER YOUNG Suchedniów dobrze zaprezentowały się Ania Kocimska i Karolina Jelińska. Ania zdobyła brązowy medal w singlu kobiet i srebrny w deblu, a Karolina brązowy medal w deblu. Brawo gratulujemy!