bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Wczoraj odszedł Jan Puścian

Z żalem zawiadamiamy, że zmarł wieloletni dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Markach

Dyrektor Jan Puścian był postacią bardzo cenioną w środowisku oświaty powiatu wołomińskiego. Dzięki zdobytemu doświadczeniu w kształceniu młodzieży i zarządzaniu placówkami oświatowymi wielokrotnie służył radą młodszym kolegom, którzy obejmowali  stanowiska kierownicze w oświacie. Za swoje zasługi został odznaczony Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem Pro Patria oraz Medalem 50-lecia Miasta Marki i Medalem Pro-Mazovia.

W latach 1963-1965 uzyskał dyplom Studium Nauczycielskiego na kierunku wychowanie fizyczne z biologią. W 1971 roku ukończył studia na wydziale psychologii i pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego uzyskując tytuł magistra pedagogiki. 1 września 1962 roku rozpoczął swoją pierwszą pracę  w Szkole Podstawowej Nr 1 w Markach jako nauczyciel wychowania fizycznego gdzie pracował do 31 marca 1967 r. Od 1 kwietnia 1967 roku podjął pracę w Zasadniczej Szkole Kinooperatorów na stanowisku nauczyciela wychowania fizycznego i higieny. Od września 1971 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora w Zasadniczej Szkole Kinooperatorów. 1 sierpnia 1978 roku został powołany do pełnienia funkcji dyrektora Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Markach. Od września 1999 roku w związku z przejęciem przez Gminę Miasto Marki Zespołu Szkół Zawodowych i utworzeniem Zespołu Szkół Nr 1 pan Jan Puścian został powołany na stanowisko dyrektora nowej szkoły tj. Zespołu Szkół Nr 1. Funkcję tę pełnił nieprzerwanie do 31 sierpnia 2016 roku.

 Z sukcesami zarządzał placówkami oświatowymi, które podczas tych lat wielokrotnie ulegały transformacjom. Nigdy nie zakłóciło to pracy oświatowo-dydaktycznej, a młodzież szkolna chętnie realizowała projekty edukacyjne związane z kultywowaniem pamięci o ważnych wydarzeniach  w  dziejach  Polski oraz uczestniczyła i współorganizowała miejskie obchody patriotycznych rocznic.

Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Msza żałobna odbędzie się 21 marca 2023 r. (wtorek) o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. św. Izydora w Markach.

 

WPZ
17 marca 2023, godz. 09:03
#Miasto #Zespół Szkół Nr 1

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry