bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Szlachetna Paczka

Każdy gest, nawet najdrobniejszy... zmienia świat, czyjś świat.

Codziennie na ulicy mijasz osoby, które potrzebują pomocy. Być może jedziesz obok nich w autobusie, mijacie się na ulicy, a może nawet przez chwilę patrzycie sobie w oczy podczas oczekiwania w kolejce w sklepie. Być może życie tej osoby miesiąc temu, przed tygodniem lub nawet wczoraj zmieniło się niewyobrażalnie. A może od długiego czasu nikt nie dostrzega, że jest w potrzebie. Dookoła ciebie są osoby, którym możesz realnie pomóc. Spraw by ich historie miały szczęśliwe zakończenie.

Słyszeliście o Szlachetnej Paczce i Weekendzie Cudów?

Jeżeli nie, nic straconego. Krótka ściągawka poniżej - proszę przeczytaj.

Co możesz zrobić?

Chcesz wpłynąć realnie na to, jak potoczy się dalsza historia konkretnej rodziny? Już 18 listopada zostały otwarte bazy rodzin, które oczekują na swojego “cudu”.

Wejdź na  Poradnik Darczyńcy - jak przygotować Szlachetną Paczkę (szlachetnapaczka.pl) wybierz rodzinę, której ogrzejesz serce i zmienisz jej życie na lepsze. Przygotuj paczkę, którą dostarczymy rodzinie.

Może już wiesz jak duża liczba wolontariuszy pracuje w Weekend Cudów od rana do wieczora, by wszystkie z przygotowanych paczek trafiły do rodzin?

W tym roku od 16-18 grudnia znowu użyją wszystkich swoich sił aby zobaczyć uśmiech na twarzach potrzebujących. Jeżeli masz możliwość zapewnić wolontariuszom ciepły posiłek np prowadzisz firmę cateringową, w ten sposób sprawić że tych sił im nie zabraknie, odezwij się do nas.

Może masz inny szlachetny pomysł, jak możesz stać się częścią tej magii?                               

Podziel się nim z nami. Mamy dla ciebie jeszcze kilka możliwości.

Niektóre z paczek będą miały jeszcze kilka wolnych centymetrów, możemy je uzupełnić o drobne artykuły. Będzie nam miło, jeżeli odwiedzisz naszych wspaniałych wolontariuszy w magazynie w dniach 16-18 grudnia i dostarczysz np. chemię gospodarczą, kosmetyki do codziennej pielęgnacji. W ten sposób wykorzystamy każdy milimetr paczki, a może i dzięki Wam “pękną w szwach”.

Być może prowadzisz kawiarnię, cukiernię lub umiesz pysznie piec - na pewno umiesz i chcesz osłodzić darczyńcom weekend cudów jeszcze bardziej. Zapraszamy do naszego magazynu. Powiedzmy im słodkie dziękuję.

Kiedy już to się stanie z uśmiechem na twarzy wolontariusze ruszą do rodzin, przekazać paczki przygotowane przez darczyńców. Jeżeli posiadasz środek transportu i możesz towarzyszyć wolontariuszom w ich dostarczeniu prosimy - odezwij się do nas.

Razem możemy więcej…i więcej.

Na terenie Marek paczki będą przyjmowane w dniach 16-17 grudnia w budynku szkoły przy ul. Dużej 3.

Zapraszamy do kontaktu z Emilią Krzesińską liderem Szlachetnej Paczki, numer kontaktowy 501664551.

TS
21 listopada 2023, godz. 13:14
#Miasto #Organizacje pozarządowe

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry