bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Wirtualna metropolia

Marki uczestniczą w projekcie, którego owoce ułatwią codzienne życie mieszkańców aglomeracji stołecznej.

Wychodzić z domu z powodu stanu powietrza czy nie? Wybrać się na spektakl teatralny czy do kina? Ile czasu trzeba będzie czekać na autobus? Gdzie zaparkować? Odpowiedzi na to pytanie udzielą bezpłatne rozwiązania mobilne, które wdrożą Warszawa i jej sąsiedzi, w tym oczywiście Marki. W październiku została podpisana umowa na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego projektu pod nazwą Wirtualny Warszawski Obszar Funkcjonalny (Virtual WOF).  Koszt inwestycji oszacowano na prawie 70,6 mln zł, unijny zastrzyk wyniesie niemal 56,5 mln zł. Wartość udziału Marek w projekcie wyniesie 1,5 mln zł z czego 1,2 mln zł dofinansowanie będzie z UE, a 300 tys. zł ze środków gminy.

Liderem przedsięwzięcia jest Warszawa, ale Virtual WOF będzie realizowany na terenie aż 26 gmin (Czosnów, Góra Kalwaria, Halinów, Izabelin, Karczew, Kobyłka, Konstancin-Jeziorna, Legionowo, Lesznowola, Marki, Milanówek, Nieporęt, Nowy Dwór Mazowiecki, Otwock, Piastów, Podkowa Leśna, Pruszków, Radzymin, Stare Babice, Sulejówek, Wieliszew, Wołomin, Ząbki, Zielonka, Żyrardów).

 ­– To bardzo ciekawy projekt – innowacyjny i bardzo potrzebny. Dzięki niemu nie tylko mieszkańcy, ale również turyści będą mogli korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań, które udostępnią im wprowadzane aplikacje. To z pewnością ułatwi nie tylko znalezienie miejsca parkingowego, ale też pozwoli uzyskać informacje o ciekawych wydarzeniach kulturalnych czy poznać stopień zanieczyszczenia powietrza – podkreśla Wiesław Raboszuk, wicemarszałek województwa mazowieckiego.
 
Więcej na ten temat TUTAJ

WPZ
10 listopada 2017, godz. 08:00

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry