bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Dbajmy o czyste ogrzewanie domów

Dowiedz się jak ogrzewać dom oszczędniej nie zanieczyszczając powietrza

Panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne powodują konieczność ogrzewania domów. Wiele budynków jest wyposażonych w piece węglowe. Często z kominów tych budynków widać wydobywający się ciemny śmierdzący dym, co jest powodem podejrzeń sąsiadów o spalanie odpadów. A tymczasem zjawisko to bywa wynikiem braku wiedzy o prawidłowym sposobie spalania węgla i drewna.

Informacje prawidłowym używaniu paliw stałych można znaleźć w poradniku wydanym przez Mini­ster­stwo Śro­do­wi­ska dostępnym na stronie  https://www.mos.gov.pl/fileadmin/user_upload/mos/Aktualnosci/2017/pazdziernik_2017/Poradnik__Czyste_cieplo_w_moim_domu_z_paliw_stalych.pdf.

Ponadto informacje, w jaki sposób prawidłowo palić w piecach i wiele innych informacji związanych ze sprawami ogrzewania domów, w tym pozwalających na obniżenie kosztów ogrzewania można znaleźć na stronie www.czysteogrzewanie.pl.

Z informacjami podanymi na tych stronach powinni zapoznać się przede wszystkim mieszkańcy posiadający piece węglowe.

Z informacji zamieszczonych na stronie czysteogrewanie.pl można dowiedzieć się o przyczynach powstawania dymu i smrodu, a także o poprawnych metodach palenia węglem i drewnem, których zastosowanie spowoduje palenie bez dymu. Efektywną korzyścią palenia bez dymu jest oszczędność pieniędzy, gdyż każdy węgiel zawiera ok. 1/3 smoły, z której przy niewłaściwym spalaniu powstaje dym oraz sadza ulatujące w powietrze, powodując jego zanieczyszczenie. Natomiast przy właściwym spalaniu uzyskuje się dodatkowe ciepło, wykorzystujemy maksymalnie energetycznie spalane paliwo (węgiel).

WOŚ
17 listopada 2017, godz. 08:00

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry