bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Rywalizacja na najwyższym poziomie

Już po raz 15. odbyły się w naszym mieście Mistrzostwa Polski w warcabach aktywnych 64-polowych.

To już wieloletnia tradycja. Co roku w listopadzie Uczniowski Klub Sportowy Struga w Zespole Szkół nr 2 w Markach organizuje Mistrzostwa Polski w warcabach aktywnych 64-polowych pod Patronatem Burmistrza Miasta Marki. W sobotę, 18 listopada, rozegrano ten turniej  po raz piętnasty. I choć przybywa imprez warcabowych, choć atrakcyjnych wyjazdów dla warcabistów jest co nie miara, to mareckie zawody wciąż cieszą się wielką popularnością, a obecność mistrzów i arcymistrzów świadczy o wysokim poziomie zmagań.

W tegorocznych mistrzostwach wzięło udział 67 zawodników z wielu klubów warcabowych z różnych stron Polski. Turniej rozegrano w trzech głównych kategoriach (dziewcząt do lat 13, chłopców do lat 13 i open). Wyłoniono także mistrzów w kategorii dziewcząt do lat 8, 10 i 16 oraz chłopców do lat 8, 10 i 16, a w kategorii open wyróżniono najlepsze kobiety.

Po zakończeniu zapisów i przygotowaniu pierwszego kojarzenia par, kiedy wszystko było już gotowe do gry, nastąpiła ceremonia otwarcia zawodów. Uroczyście odśpiewano Hymn Narodowy, następnie dyrektor ZS 2 Elżbieta Piszcz oraz wiceburmistrz Dariusz Pietrucha otworzyli mistrzostwa.

We wszystkich kategoriach zawodnicy rozegrali po 7 partii, co trwało blisko 6 godzin.  Kiedy sędzia główny Michał Suchecki wszystko podsumował, przyszła pora na ogłoszenie wyników i nagrodzenie najlepszych. Puchary, dyplomy oraz nagrody pieniężne (zgodnie z regulaminem wpisowe w całości było przeznaczone na nagrody) wręczali zwycięzcom burmistrz Jacek Orych oraz wiceburmistrz Dariusz Pietrucha.

Wśród nagrodzonych aż 6 zawodników to warcabiści z Marek. Mamy Mistrza Polski w kat. open i chł. do lat 13, dwoje wicemistrzów (dz. i chł. do lat 13), III miejsce w kat. kobiet i najlepszego zawodnika w kat. do lat 16! To dowód na to, że obok wielkopolskiego klubu Roszada Lipno jesteśmy czołowym polskim klubem w warcabach klasycznych. Nie możemy jednak spocząć na laurach, bo gonią nas zawodnicy z innych miejscowości (Komorze, Bydgoszcz, Wrocław …). To sygnał i zachęta do dalszej pracy. A jej owoce będzie można sprawdzić już w najbliższą sobotę, kiedy to w Wiązownie zostanie rozegrany kolejny turniej z cyklu Grand Prix Mazowsza 2017. Trzymamy kciuki za zawodników mareckiego klubu!

Elżbieta Suchecka
21 listopada 2017, godz. 08:00

zdjecie
fot. 3

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry