bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Odblaskowy przedszkolak

Ponownie ruszamy z programem edukacyjnym dla najmłodszych dzieci.

„Każdy uczeń, nawet mały/zna na pamięć te sygnały/i odróżnia na ulicach/ wszystkie znaki na tablicach” – to fragment piosenki na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. By nie były to tylko puste słowa, po raz drugi wdrażamy program „Odblaskowy przedszkolak”.

- Dzieciństwo jest okresem, kiedy mózg człowieka jest najbardziej otwarty  na nowe doświadczenia, dzięki czemu uczy się najszybciej i najwięcej. Dzięki programowi przygotujemy dzieci do samodzielności w ruchu drogowym, przekażemy im wiedzę i umiejętności zwiększające ich bezpieczeństwo - mówi Paweł Paczek, koordynator Miasteczka Ruchu Drogowego.

Na spotkaniach przedszkolaki dowiedzą się m.in. jak zachowywać się podczas poruszania się po chodniku (pojedynczo lub parami).

- Będziemy rozpoznawali kolory sygnalizacji świetlnej oraz znaków drogowych. Ważne zasady to LPL, czyli odwracanie głowy w lewo, prawo i ponownie w lewo, stojąc na pasach i przejściach dla pieszych – mówi Paweł Paczek.

Podkreśla, że zajęcia będą dobrym przygotowaniem do ćwiczeń w terenie. W salach przedszkolnych zostanie ustawione mini miasteczko ruchu (sygnalizacja, dwie ulice, przejście dla pieszych, autochodziki).

- Zapraszam przedszkola do umawiania się na spotkania w sprawie „Odblaskowego przedszkolaka” – zachęca Paweł Paczek.

Kontakt:
Tel. 604-051-843
e-mail paczekpawel@wp.pl

Zobacz galerię zdjęć z zajęć TUTAJ

TM, P_P
2 stycznia 2018, godz. 08:00
#Edukacja

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry