bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Młodzi na rzecz niepełnosprawnych

Siódmoklasiści z "Dwójki" na ciekawych szkoleniach.

Dzięki zaproszeniu Stowarzyszenia InQbator z Legionowa i Mazowieckiej Bezpłatnej Gazecie Młodzieżowej - Młody Lider młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 mogła wziąć udział w interesującym projekcie, współfinansowanym przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. Dotyczył on – najogólniej mówiąc – pomocy osobom niepełnosprawnym.

„Zdobywamy nową wiedzę o sobie i o innych. Doświadczaliśmy na własnym ciele jak to jest, gdy nie możemy czegoś zobaczyć... Gdy nasze ruchy są ograniczone... Gdy trzeba się porozumieć nic nie słysząc. Wiele spraw, o których rozmawiamy, jest nam bliskich i codziennych: autyzm, zespół Aspergera, epilepsja, ADHD, zespół Downa, niedosłuch, wada wzroku... Dobrze jest wiedzieć, jak się zachować, jak i kiedy pomóc...i czy zawsze trzeba pomagać” – opisują mareccy uczniowie.

Było też o przemocy psychologicznej.

„Kolejny dzień z mocnym akcentem na słowa... Czy zawsze z szacunkiem, czyli kilka słów o mowie nienawiści... O izolowaniu, ośmieszaniu, wyzywaniu, ocenianiu, wywyższaniu się, faworyzowaniu, poniżaniu, pozbawianiu praw i przemocy fizycznej... w świecie realnym i wirtualnym. Rozmawialiśmy o tym, jak traktujemy siebie i inne osoby. Był kodeks wolontariusza oraz niezwykłe filmy: „Cyrk Motyli” , „Klasa Pana Tourette`a”, „NieTrudne życie”, a wszystko po to, aby nasze patrzenie na innych było pozytywne i bez uprzedzeń” – czytamy w relacji uczniów „Dwójki”.

Szkolenie odbywało się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym w Jachrance w cyklu 5-dniowym w rozbiciu na dwa zjazdy (2 dni i 3 dni). Uczestniczyli w nim także młodzi ludzie z Legionowa i Wyszkowa.

„To był wspaniały czas owocujący nowymi znajomościami, spotkaniami z ciekawymi ludźmi, przede wszystkim wzbogacający naszą wiedzę na temat pomocy innym” – puentują uczniowie.

Zobacz także gazetę Młody Lider z artykułami uczniów "Dwójki" - TUTAJ

 

materiał nadesłany przez SP nr
27 lutego 2018, godz. 08:00

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry