bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Kompleksowo zmodernizujemy SP 2

To będzie w praktyce nowa szkoła - podkreśla burmistrz Jacek Orych.

Dziś wielki dzień dla dzieci rodziców i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 2. Działające w imieniu samorządu Mareckie Inwestycje Miejskie podpisały umowę na zmodernizowanie placówki przy Szkolnej. Prace w systemie „zaprojektuj i zbuduj” wykona wyłoniona w przetargu firma Budimex.

- W praktyce powstanie zupełnie nowa szkoła – mówi burmistrz Jacek Orych.

Samorządowiec dodaje, że liczba mieszkańców naszego miasta błyskawicznie się zwiększa, tymczasem przez wiele lat baza edukacyjna nie była rozbudowywana. W efekcie sytuacja lokalowa „Dwójki” jest bardzo trudna.

- Obecnie dysponujemy 14 salami lekcyjnymi i dwiema  małymi do nauki języków. Mamy 27 oddziałów, w których uczy się prawie 600 uczniów. W kolejnym roku szkolnym prawdopodobnie dojdzie nam pięć klas (żadna nie odejdzie z powodu wydłużenia nauki z sześciu do ośmiu lat). W następnym roku szkolnym – kolejne pięć, a odejdą tylko trzy – szacuje Katarzyna Łempicka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2.

Prace projektowe rozpoczną się niezwłocznie. Zaraz po zakończeniu roku szkolnego przy Szkolnej pojawią się maszyny budowlane.

- Obecnie powierzchnia zabudowy szkoły wynosi 3,5 tys mkw. Po zakończeniu inwestycji wzrośnie do 7,5 tys. mkw. Dzieci będą uczyć się w 27 salach – informuje Jacek Orych.

W planach znajduje się m.in. wybudowanie przy Szkolnej nowej części edukacyjnej, wyburzenie starej hali i budowa nowej, budowa nowego bloku żywieniowego. Obecny budynek zostanie kompleksowo wyremontowany. Po zmianach w koncepcji udało się tak zaplanować inwestycję, by pozostały oba boiska. Jedno z nich zostanie przykryte balonem i będzie mogło być wykorzystywane także w okresie zimowym.

- Placówka będzie w pełni przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Będzie też energooszczędna – zastosujemy panele fotowoltaiczne – tłumaczy Jacek Orych.

Rodzice i dzieci będą mogli zapoznać się z planem przebudowy szkoły.

- Przygotujemy trójwymiarowy model realizacyjny obrazujący poszczególne etapy procesu budowy - mówi Kamil Wieczorek, prezes Mareckich Inwestycji Miejskich.

Na czas robót przy Szkolnej uczniowie klas nauczania początkowego będą pobierały nauki w nowej filii przy ul. Okólnej. Powstanie tam nowoczesny obiekt w technologii modułowej, zapewniający wysokie standardy edukacyjne. Po zakończeniu prac wszystkie dzieci będą uczyły się przy Szkolnej, a filia przy Okólnej zamieni się w miejskie przedszkole.

- To czwarta i ostatnia w tej fali inwestycji umowa dotycząca edukacji. W tym roku zdobyliśmy finansowanie i podpisaliśmy umowy na rozbudowę Przedszkola Miejskiego przy ul. Dużej, budowę filii szkoły podstawowej przy Okólnej oraz Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego przy ul. Wspólnej. To klucze do rozwiązania problemów lokalowych mareckiej edukacji – podkreśla Jacek Orych.

TM
20 marca 2018, godz. 08:00
#Edukacja #Inwestycje #Mareckie Inwestycje Miejskie #Tu płacę podatki, tu zyskam inwestycje #Szkoła Podstawowa Nr 2

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 5
fot. 6

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry