bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Zaczyna się wielkie budowanie

Przy ul. Wspólnej powstaje Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne.

To najważniejsza marecka inwestycja oświatowa. W tym tygodniu rozpoczęły się przygotowania do budowy Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego. Przy ul. Wspólnej powstaną: szkoła podstawowa dla 1200 dzieci, basen, sala sportowa, sala widowiskowa, boiska wielofunkcyjne, parking dla 300 aut. Prace realizuje wybrana w przetargu firma Budimex. Jeśli nic nieprzewidzianego się nie wydarzy, kompleks zacznie działać w 2019 r.

- Gdy zostałem burmistrzem Marek, obiecałem, że doprowadzę do realizacji tej inwestycji. Ma ona dla nas, mieszkańców, kolosalne znaczenie. Po pierwsze, jest najważniejszym krokiem do rozwiązania problemów lokalowych mareckiej edukacji. Po drugie, przy Wspólnej będzie bić sportowe serce miasta, czynne także po godzinach nauki. Mareckie dzieci nie będą musiały jeździć na basen do sąsiednich miast, a biegacze – na treningi do Warszawy – mówił niedawno Jacek Orych, burmistrz Marek.

Warto podkreślić, że w obiekcie zostaną zastosowane rozwiązania, które obniżą koszty działania kompleksu. Zostaną zastosowane systemy odnawialnych źródeł energii: panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, zaawansowane systemy odzysku energii cieplnej i urządzenia do produkcji energii elektrycznej z gazu.

- Budynek posiada właściwości termoizolacyjne na najwyższym poziomie, jest wyposażony w urządzenia oszczędzające wodę. Ponadto będzie posiadał możliwość regulacji nie tylko temperatury, ale także wilgotności powietrza i barwy światła w zależności od nasłonecznienia pomieszczeń. Całą wodę z deszczu będziemy magazynować i wykorzystywać na dachach zielonych oraz do podlewania – dodaje Kamil Wieczorek, prezes Mareckich Inwestycji Miejskich, miejskiej spółki koordynującej realizację przedsięwzięcia.

TM
23 marca 2018, godz. 08:00
#Inwestycje #Edukacja #Tu płacę podatki, tu zyskam inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry