bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Powołano zespół ds. budżetu obywatelskiego

W minionym tygodniu odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu ds. Mareckiego Budżetu Obywatelskiego w nowym składzie.

Pierwsze tegoroczne posiedzenie Zespołu ds. Mareckiego Budżetu Obywatelskiego miało niecodzienny charakter. Poza nowymi członkami powołanymi przez burmistrza Jacka Orycha, uczestniczyli w nim autorzy zadań wybranych do realizacji w ubiegłorocznych konsultacjach oraz członkowie zespołu, którzy w 2017 roku czuwali nad prawidłowym przebiegiem procedury budżetu obywatelskiego.

Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia listów gratulacyjnych autorom czterech zadań, które będą realizowane w 2018 roku. Przypomnijmy, że w ubiegłorocznych konsultacjach udział wzięło prawie 1300 mieszkańców, którzy wyłonili 4 zadania:

Następnie zastępca burmistrza Dariusz Pietrucha podziękował członkom ubiegłorocznego Zespołu ds. Mareckiego Budżetu Obywatelskiego za ich wkład w rozwój idei partycypacji społecznej w Markach. W 2017 roku w zespole pracowali:  Paulina Borzecka (Fundacja Marecki Klub Kobiet z Pasją), Henryka Kruszewska (Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów), Helena Komorowska i Paweł Porębski (przedstawiciele mieszkańców), Jarosław Jaździk i Grzegorz Chwiłoc-Fiłoc (radni) oraz Tadeusz Markiewicz i Paweł Pniewski (przedstawiciele burmistrza).

Pierwszą decyzją zespołu obradującego w nowym składzie był wybór przewodniczącego. Została nim Jolanta Buczyńska-Bobel reprezentująca Grupę Marki 2020. W skład nowego zespołu weszli także: Artur Pieczarka (Mareckie Stowarzyszenie Gospodarcze), Jacek Domaszczyński i Bartosz Szczepański (przedstawiciele mieszkańców), Jarosław Jaździk i Grzegorz Chwiłoc-Fiłoc (radni) oraz Ewa Czarkowska i Dariusz Pietrucha (przedstawiciele burmistrza).

Zadaniem zespołu, w skład którego wchodzą przedstawiciele mieszkańców, organizacji pozarządowych, Rady Miasta oraz burmistrza, jest zadbanie o prawidłowy przebieg konsultacji. To m.in. koordynacja akcji informacyjno-edukacyjnej, ostateczne zatwierdzenie wniosków obywateli, czuwanie nad prawidłowością głosowania i końcowa ocena. Do ważnego zadania zespołu należy też weryfikacja i wprowadzenie koniecznych zmian w regulaminie budżetu obywatelskiego.

Kolejne posiedzenie zespołu odbędzie się 28 marca o godz. 19:00 w sali obrad mareckiego ratusza.

Uchwała nr 1 Zespołu ds. Mareckiego Budżetu Obywatelskiego w sprawie wyboru przewodniczącego:

PP
27 marca 2018, godz. 08:00
#Budżet obywatelski

zdjecie
fot. 1
fot. 2

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry