bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Zbliżają się badania hałasu z obwodnicy

Drogowcy szukają wykonawcy analizy porealizacyjnej.

Zgodnie z niedawnymi zapowiedziami Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zleci wykonanie analizy porealizacyjnej dla naszego fragmentu obwodnicy - od ul. Pustelnickiej w Zielonce do węzła Marki. W środę oddział warszawski zamieścił zapytanie ofertowe. Jedną z części tego zamówienia będzie pomiar hałasu dobiegającego z trasy.

Przypomnijmy - narzekają na niego niemal wszyscy mieszkańcy gmin powiatu wołomińskiego, mieszkający w sąsiedztwie tej drogi, natomiast społeczność Marek od 2013 r. stara się o wzmocnienie ochrony akustycznej na tym odcinku. W lutym tego roku namawialiśmy mieszkańców do zgłaszania do drogowej dyrekcji miejsca lokalizacji badań.

Potencjalny wykonawca zlecenia będzie mieć 5 miesięcy na wykonanie całości zlecenia GDDKiA. Przy czym drogowcy wykluczają możliwość przeprowadzenia badań hałasu w okresie wakacyjnym. Jeśli obowiązujące normy hałasu zostaną przekroczone, wykonawca zlecenia GDDKiA ma - w ogromnym uproszczeniu - przygotować propozycje rozwiązania tego problemu.

Szczegóły TUTAJ

 

TM
18 kwietnia 2018, godz. 08:00
#Środowisko #Obwodnica Marek

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry