bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Miejsce spotkań mieszkanców i NGO

Przy Fabrycznej 3 można realizować pasje i zainteresowania. Zapraszamy!

Sprawdźmy jakość tynku tego budynku - zawołał dowcipnie wokalista i kontrabasista Tomek Grdeń, którego recital inaugurował uroczyste otwarcie Centrum Aktywności Fabryczna 3 w Markach. Zgromadzeni goście, zgodnie z miejskim hasłem „Marki - Włącz się” wyświetlanym na jednej ze ścian, gromko odpowiedzieli. Tynki zdały egzamin, więc - żartobliwie mówiąc - Fabryczna 3 przeszła tę „niezwykłą kontrolę”. A tak na poważnie - od 23 maja mieszkańcy i organizacje pozarządowe (NGO) mają tu własne miejsce spotkań.

- Kiedyś w tym miejscu znajdował się sklep z meblami i drobna gastronomia. Potem parter budynku był nieużywany. Postanowiliśmy przywrócić go do życia. A ponieważ często słyszałem opinie, że w Markach nie ma miejsca, gdzie się spotkać, przygotowaliśmy Centrum Aktywności Fabryczna 3 - mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Prace remontowe były realizowane m.in. przez wyłonioną w przetargu firmę oraz Zakład Usług Komunalnych w Markach.  O  wystrój zadbał Wydział Promocji, Spraw Społecznych i Zdrowia mareckiego ratusza. Poświęcenia Fabrycznej 3 dokonał ksiądz proboszcz Kazimierz Sztajerwald.

- Życzę wszystkim, żeby w tym miejscu były realizowane dobre pomysły, w zgodzie i wspólnocie - podkreślił marecki duchowny.

W środę odbywają się pierwsze zajęcia, a stery przejmą mareckie organizacje pozarządowe.

- W kompleksie Fabryczna 3 znajdują się - w zależności od potrzeb - trzy lub cztery sale. Największa może być podzielona na dwie mniejsze. To tu mogą odbywać się koncerty i projekcje  filmowe. Jest też przygotowana sala konferencyjna. Całość wieńczy pokój z kuchnią w formie wyspy, w której można przygotować sobie kawę lub posiłek - mówi Ewa Czarkowska z Urzędu Miasta Marki. 

Centrum będzie czynne po godzinach pracy zwykłych obywateli - tak, by mogli je odwiedzać.

- Czekamy na Was od poniedziałku do piątku od 15.00 do 20.00. Docelowy plan jest taki, że Centrum Fabryczna 3 będzie pracować dłużej - dodaje Ewa Czarkowska.

Jak korzystać z centrum? Najprościej je odwiedzić w godzinach funkcjonowania. Zawsze będzie tam znajdowała się osoba, która czuwa nad placówką. Propozycje wydarzeń i projektów można też kierować za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adres ewa.czarkowska@marki.pl

- Jeśli ktoś się chce podzielić swoją pasją i zainteresowaniami, to tu jest właściwy adres - podkreśla Ewa Czarkowska.

- Mam nadzieję, że będziemy się często widywać przy Fabrycznej 3 - puentuje Jacek Orych.

 

TM
23 maja 2018, godz. 08:00
#Organizacje pozarządowe #CAF 3 #Miasto

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry