bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Rozpoczęły się prace w "Dwójce"

Podstawówka ze Szkolnej już w rozbudowie.

W czerwcu na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 rozpoczęły się przygotowania do realizacji jednej z najważniejszych inwestycji oświatowych - rozbudowy tej pękającej w szwach placówki. W poniedziałek ruszyły pierwsze roboty wyburzeniowe. Kompleksowe prace wykona wybrana w przetargu firma Budimex, która również buduje przy ul. Wspólnej Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne.

„Dwójka” dysponowała 14 salami lekcyjnymi i dwiema małymi do nauki języków. W kończącym się roku szkolnym uczyło się w niej prawie 600 uczniów.

- W kolejnym roku szkolnym dojdzie nam pięć klas, czyli ponad 100 dzieci. Żadna nie odejdzie, bo siódme staną się ósmymi. W następnym roku szkolnym – dojdzie kolejne pięć, a odejdą tylko trzy – opisuje sytuację lokalową „Dwójki” Katarzyna Łempicka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2.

Po rozbudowie szkoła będzie dysponować 27 salami.

- Obecnie powierzchnia zabudowy szkoły wynosi 3,5 tys mkw. Po zakończeniu inwestycji wzrośnie do 7,5 tys. mkw.– oblicza burmistrz Jacek Orych.

W planach znajdują się m.in. wybudowanie nowej części edukacyjnej, wyburzenie starej hali i budowa nowej, budowa nowego bloku żywieniowego. Obecny budynek zostanie kompleksowo wyremontowany. Po zmianach w koncepcji udało się tak zaplanować inwestycję, by pozostały oba boiska. Jedno z nich zostanie przykryte balonem i będzie mogło być wykorzystywane także w okresie zimowym.

 

TM
19 czerwca 2018, godz. 08:00
#Edukacja #Inwestycje #Szkoła Podstawowa Nr 2 #Tu płacę podatki, tu zyskam inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry