bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Unijne dofinansowanie dla e-Opieki

Wspólne przedsięwzięcie mazowieckich samorządów.

Jak pomóc osobom niesamodzielnym w sytuacji zagrożenia? Odpowiedzią na to pytanie może być system e-Opieka, nad którym pracują mazowieckie samorządy. Kluczowe znaczenie będą mieć urządzenia elektroniczne znajdujące się w domach osób objętych programem. Dzięki nim otrzymają całodobową łączność z centrum wsparcia, które - po otrzymaniu sygnału - szybko zareaguje.

„Osoby objęte wsparciem otrzymają urządzenia umożliwiające komunikację z centrum wsparcia np. tablet, technologie „ubieralne” np. opaski SOS, a dodatkowo czujniki gazu czy dymu, które będą informować o potencjalnym zagrożeniu życia i zdrowia. Ponadto służby świadczące usługi opiekuńcze zostaną wyposażone w przenośne zestawy urządzeń monitorujących podstawowe parametry życiowe podopiecznych. tj. np. pomiar oddechu, ciśnienia tętniczego. Zostanie stworzona aplikacja społecznościowa z platformą połączoną z centrum wsparcia, która ułatwi kontakt podopiecznych z rodziną, opiekunami i służbami społecznymi” - czytamy na stronie FunduszedlaMazowsza.eu.

W połowie sierpnia samorządowcy złożyli podpisy pod decyzją o unijnym dofinansowaniu do tego przedsięwzięcia. UE przekaże z Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych prawie 21 mln zł.  Projekt realizowany będzie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, których liderem jest Miasto Stołeczne Warszawa, a partnerami 10 gmin. Oprócz Marek są to: Grodzisk Mazowiecki, Jabłonna, Karczew, Legionowo, Pruszków, Raszyn, Wieliszew, Zielonka i Żyrardów.

Tytuł projektu: Budowa i wdrożenie zintegrowanego systemu wsparcia usług opiekuńczych opartego na narzędziach TIK na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego (E-Opieka)
Beneficjent: Miasto Stołeczne Warszawa
Partner: Gmina Miasto Marki
Całkowita wartość projektu: 26 093 125,00 zł
Kwota dofinansowania: 20 874 500,00 zł
Działanie: 2.1.2 E-usługi dla Mazowsza w ramach ZIT

Zebrał TM
22 sierpnia 2018, godz. 21:39
#Miasto #Zdrowie

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry