bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Zdobyliśmy środki na defibrylator dla OSP

Dzięki środkom z Funduszu Sprawiedliwości strażacy otrzymają defibrylator i torbę ratowniczą.

Miasto Marki otrzymało dofinansowanie w wysokości 99% kosztów zakupu defibrylatora oraz torby ratowniczej, deski ortopedycznej i szyn do stabilizacji poszkodowanego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Markach. Środki pochodzą z konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

W ramach ogłoszonego konkursu można było złożyć wniosek o zakup wyposażenia i urządzenia ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa. Ministerstwo Sprawiedliwości na ten cel przeznaczyło 100 mln złotych. O wsparcie mogły ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego. Za ich pośrednictwem sprzęt ratowniczy trafi do poszczególnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej.

O tym, jak ważna jest powszechna dostępność do defibrylatorów przekonaliśmy się w Markach w miniony piątek, kiedy to mężczyzna zasłabł na przystanku autobusowym. Dzięki akcji ratunkowej z użyciem automatycznego defibrylatora zewnętrznego zamontowanego na budynku urzędu miasta poszkodowanemu udało się przywrócić akcję serca.

Znalezione obrazy dla zapytania logo fundusz sprawiedliwości

PP
10 września 2018, godz. 09:32
#Miasto #Zdrowie

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry