bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Powraca Marecka Szkoła Rodzenia

Startujemy z zapisami na zajęcia. Dla mieszkańców naszego miasta - są bezpłatne.

Dwie edycje już za nami, czas na trzecią. Za miesiąc zaczniemy zajęcia Mareckiej Szkoły Rodzenia - tym razem w nowej lokalizacji. Będą one prowadzone w Centrum Aktywności Fabryczna 3

- Kurs dedykowany jest dla kobiet od 23 tygodnia ciąży i ich partnerów. Dla mieszkańców Marek zajęcia są bezpłatne - podkreśla Joanna Piotrowska, koordynator z Fundacji Zielone Pojęcie.

Kurs edukacji przedporodowej trwa 18 godzin z podziałem na moduły szkoleniowe. Rozpocznie się 15 października i zakończy 12 listopada.

W trakcie spotkań szczegółowo zostaną omówione kwestie: fizjologii ciąży, przygotowania do porodu, samego porodu, karmienia piersią, opieki nad noworodkiem i połogu.

- Oprócz najważniejszych aspektów przygotowujących rodziców do przyjęcia nowego członka rodziny odbędą się także zajęcia w formie warsztatów z udzielania noworodkowi pierwszej pomocy przedmedycznej i ćwiczeń usprawniających w ciąży i połogu. Dojdą do tego porady prawnicze, ćwiczenia z psychologiem i pogadanka z DOULĄ. Zajęcia poprowadzi wykwalifikowana kadra: położna, ratownik medyczny, psycholog, prawnik, fizjoterapeuta - wylicza Joanna Piotrowska.

Zgłoszenia są przyjmowane pocztą elektroniczną: e-mail: mareckaszkolarodzenia@gmail.com  lub telefonicznie (48) 503 196 058.

- Dziękujemy za wspólną pracę nad organizacją Mareckiej Szkoły Rodzenia burmistrzowi Jackowi Orychowi oraz Emilii Oleksiak, naczelnikowi Wydziału Promocji, Spraw Społecznych i Zdrowia. Składamy też podziękowania firmie Motherhood za ufundowanie dodatkowych pomocy dydaktycznych - mówi Joanna Piotrowska.

Projekt „Marecka Szkoła Rodzenia” jest finansowany z budżetu miasta Marki, koordynowany przez Fundację Zielone Pojęcie.

TM,WPZ
12 września 2018, godz. 11:14
#Edukacja #Miasto #CAF 3

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry