bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Błyskawiczny awans w rankingu "Wspólnoty"

Pukamy do pierwszej setki najwięcej inwestujących samorządów.

Co roku „Wspólnota”, pismo samorządu terytorialnego, publikuje ranking „Liderzy inwestycji”. Jest to zestawienie województw, powiatów i gmin, które najwięcej inwestują w przeliczeniu na głowę mieszkańca. Marki są klasyfikowane w kategorii „miasta inne” (czyli najprościej mówiąc - mniejsze). Na 590 miast znaleźliśmy się na 121 miejscu. W tym miejscu warto zaznaczyć, że dwa lata temu byliśmy na 463 miejscu, a rok temu na 332.

O miejscu w rankingu nie decyduje kapituła, ale wyłącznie twarde dane. Autorzy raportu obliczają średnią wysokość inwestycji z trzech lat (w tym wypadku 2015-2017), następnie rezultat dzielą przez liczbę mieszkańców. Tak uzyskują końcowy wskaźnik, czyli wartość wydatków majątkowych w przeliczeniu na głowę mieszkańca.

- Nasz wynik wynosi 701 zł. Z takim rezultatem możemy już „konkurować” ze znacznie większymi od Marek miastami. Jest on niewiele niższy niż w przypadku Włocławka (720 zł) i Chorzowa (713 zł), większy niż w przypadku Zamościa, Jeleniej Góry czy Kołobrzegu - mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Patrząc na wysokość naszych tegorocznych inwestycji - za rok będziemy zapewne w pierwszej setce w licznie reprezentowanej kategorii mniejszych miast!

Całość raportu "Wspólnoty" - TUTAJ

TM
25 września 2018, godz. 15:20
#Miasto #Inwestycje #Tu płacę podatki, tu zyskam inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry