bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

W sprawie Alei Piłsudskiego

Z pomocą mieszkańcom i kierowcom przychodzi policja.

Wczoraj wieczorem została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu w Alei Marszałka Piłsudskiego. Wschodnia nitka została zamknięta dla ruchu, który odbywa się obecnie po zachodniej jezdni. Na zamkniętym pasie będą toczyć się prace remontowe – jest to część kontraktu na budowę obwodnicy Marek. Roboty zleca państwowa Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a nie miasto.

Dziś w godzinach rannych w głównej mareckiej alei utworzył się korek. Przed południem burmistrz Jacek Orych zorganizował spotkanie z policją oraz przedstawicielami powiatu i Zakładu Usług Komunalnych.

Ustalenia są następujące: 

- w dzisiejszych popołudniowych godzinach szczytu policjanci będą kierować ruchem (w niektórych miejscach już są);

- w weekend będą policjanci reagować na bieżąco i zarządzać ruchem tam, gdzie pojawią się korki;

- od poniedziałku policjanci będą kierować ruchem na newralgicznych skrzyżowaniach w godzinach porannego i popołudniowego szczytu;

- na pozostałych skrzyżowaniach zarządzać ruchem będą przedstawiciele wykonawcy remontu oraz miejskich służb.

„Wciąż (mimo wszystko) wierzę, że wykonawca remontu – bogatszy o doświadczenia na Strudze – weźmie się sprawnie i szybko do roboty. Nie chcemy powtórki z wakacji, kiedy kierowcy jeździli jedną jezdnią, a po drugiej, pustej stronie niewiele się działo.  Zwracam się też do kierowców z sąsiednich miast. Jeśli tylko możecie, wykorzystujcie naszą obwodnicę. Zaoszczędzicie nerwy, czas i paliwo. A dla nas – będzie  to wyraz solidarności i pomoc w trudnych dniach” – napisał na FB burmistrz Jacek Orych.

TM
21 września 2018, godz. 11:00
#Miasto #Obwodnica Marek

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry