bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Wprowadzenie wykonawcy Sosnowej-Kościuszki

IDS Bud ma zielone światło do realizacji ważnej inwestycji.

Nareszcie. Firma IDS Bud, z którą marecki ratusz w maju podpisał umowę na wykonanie ciągu ulic Sosnowa-Kościuszki, uzyskała zatwierdzenie tymczasowej organizacji ruchu. Jest to dokument warunkujący rozpoczęcie robót na drodze łączącej Aleję Marszałka Piłsudskiego z warszawską Białołęką. Dziś formalnie wykonawca został wprowadzony na budowę. Pod koniec miesiąca będą mogły ruszyć pierwsze prace - będą polegały na wycince drzew i usunięciu kolizji teletechnicznych. Następnie rozpocznie się budowa kanalizacji deszczowej. To kluczowa inwestycja dla odwodnienia tej części Marek, umożliwiająca w przyszłości włączenie kolejnych ulic do podziemnego systemu. 

- Oprócz budowy kanalizacji deszczowej wykonawca wybuduje rondo u zbiegu Kościuszki, Sosnowej i Okólnej, ułoży nową nawierzchnię na odcinku Sosnowej i Kościuszki, chodnik oraz drogę rowerową. Bardzo długo czekaliśmy na start tej inwestycji. Mam nadzieję, że jej realizacja przebiegnie równie sprawnie jak tegoroczna modernizacja dróg na Zieleńcu - mówi Jacek Orych, burmistrz Marek.

Współfinansowanie inwestycji (wartej 15,9 mln zł) zapewnił powiat wołomiński.

- Z zadowoleniem przyjąłem fakt, że wykonawca rozpoczyna prace. Jednocześnie nie ukrywam niezadowolenia z opóźnienia, które mamy na starcie tej inwestycji. Wierzę jednak, że etap problemów mamy już za sobą i wykonawca stanie na wysokości zadania - dodaje Arkadiusz Werelich, radny powiatu wołomińskiego.

 

TM
19 września 2018, godz. 15:36
#Miasto #Inwestycje #Tu płacę podatki, tu zyskam inwestycje

zdjecie
fot. 1

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry