Zwycięstwo nad Sokołem Serock

Przed ekipą Marcovii trudny mecz z liderem.

Występująca w lidze okręgowej Marcovia Marki pokonała przed własną publicznością Sokół Serock 3:1 (1:0). Mecz od samego początku był bardzo wyrównany, a walka toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Gospodarze starali się zaskoczyć rywali szybkimi atakami przeprowadzanymi głównie przez dwóch skrzydłowych - Sebastiana Pękalę i Mariusza Rogalskiego. Niestety do pełni szczęścia brakowało ostatniego, dokładnego podania. Strzelecka niemoc została przerwana w 41 minucie, gdy bramkarza Sokoła pokonał aktywny Pękala.

Po zmianie stron bliski podwyższenia prowadzenia był Mateusz Trąbiński. Najskuteczniejszy zawodnik Marcovii zamiast do siatki trafił jednak w swojego kolegę, który znajdował się na pozycji spalonej. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w mgnieniu oka i jeden z zawodników z Serocka pokonał Mateusza Cichawę strzałem głową. Na odpowiedź podopiecznych Macieja Wesołowskiego nie trzeba było długo czekać. Odpowiedzialność za wynik wziął na swoje barki kapitan Adrian Rowicki, który w ciągu trzech minut dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Podłamani goście nie byli już w stanie odwrócić losów spotkania i Marcovia odniosła bardzo cenne zwycięstwo. Teraz przed drużyną z Marek wyjazdowy pojedynek z liderującą Unią Warszawa.

Marcovia Marki - Sokół Serock 3:1 (1:0)

Bramki: Sebastian Pękala 41' Adrian Rowicki 65' 67'

żółta kartka: Mariusz Rogalski

Skład Marcovii:

Mateusz Cichawa - Dariusz Piwowarek, Mateusz Piwko, Patryk Kostrzanowski, Przemysław Sieczko - Sebastian Pękala, Michał Ochman, Kacper Dalba (66' Radosław Mędrzycki), Adrian Rowicki (C) (75' Marcin Graczyk), Mariusz Rogalski (78' Krzysztof Dąbrowski) - Mateusz Trąbiński (85' Mikołaj Firek)

Trener: Maciej Wesołowski

Swój mecz wygrały także rezerwy Marcovii, które pokonały Koronę Warszawa 4:0 (2:0). Na listę strzelców wpisali się Bartosz Jakóbczyk, Rafał Piwko (rzut karny), Patryk Czajka i Piotr Kosiorek.