bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Czym skorupka za młodu nasiąknie...

...czyli Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego dla najmłodszych.

W pierwszym tygodniu października Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego zawitało do Szkoły Podstawowej przy ul. Okólnej. W związku z bliskim sąsiedztwem Przedszkola Miejskiego nr 1 " Wesoły Skrzat" dzieci z dwóch najstarszych grup miały wspaniałą okazję uczestniczyć w plenerowej lekcji bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach.

Zajęcia, które odbyły się we czwartek 4.10 dla grupy 5-latków oraz w piątek 5.10 dla 6-latków były uzupełnieniem trwającego cyklu edukacji przedszkolnej " Autochodzik". Koordynator Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego już dwukrotnie odwiedził nasze przedszkole w ramach akcji "Autochodzik" natomiast wyjście do Szkoły Podstawowej stanowiło praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy.

Podczas zajęć pan Paweł Paczek utrwalał z dziećmi zasady bezpieczeństwa oraz  zaskakiwał ciekawostkami związanymi ze znakami drogowymi. Bardzo skrupulatnie pilnował przestrzegania zasad poruszania się po jezdni oraz zwracał szczególną uwagę na bezpieczeństwo przy przejeździe kolejowym.  Oprócz praktycznej i pouczającej lekcji koordynator MMRD  wręczył na koniec wszystkim dzieciom upominki w postaci odblasków, które są tak przydatne podczas zbliżającej się jesiennej szarugi.

Ponadto dzieci z grupy 6-latków miały okazję spróbować swoich sił na dwóch kółkach. Każdy, kto był chętny miał okazję wcielić się w cyklistę. Natomiast każdy, kto wolał twardo stąpać po ziemi był pieszym lub policjantem pilnującym porządku.

Całe szczęście, że  pogoda dopisała w te dwa dni i bardzo dziękujemy, że  mogliśmy skorzystać z Mobilnego Miasteczka Ruchu Drogowego. Pana Pawła serdecznie zapraszamy do naszego przedszkola ponieważ dwie grupy nowoprzyjętych przedszkolaków czekają już na zimową edycję "Autochodzika".

WPZ
8 października 2018, godz. 10:55
#Edukacja #Przedszkole Miejskie Nr 1 #Szkoła Podstawowa Nr 1

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry