bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Mistrzowie kompetencji Markach

Relacja z zajęć w ramach ciekawego projektu edukacyjnego z Zespołu Szkół przy Wczasowej.

W pierwszych dniach października rozpoczęły się zajęcia dodatkowe prowadzone w ramach projektu „Mistrzowie kompetencji w Gminie Miasto Marki”, podczas których ponad stu uczniów naszej szkoły podstawowej będzie rozwijać swoje zdolności i zainteresowania z matematyki, przyrody, fizyki, języka angielskiego oraz programowania.

„Spotkanie z królową” to zajęcia ukazujące matematykę w ujęciu praktycznym i kształtujące logiczne myślenie i kompetencje matematyczne.

Grupy języka angielskiego będą pracowały przede wszystkim nad rozwojem umiejętności porozumiewania się w języku obcym, korzystaniem ze słownictwa i gramatyki w praktyce oraz przełamywaniem bariery mówienia.

Laboratoria przyrodnicze i fizyczne to przede wszystkim eksperymenty. Dzięki nim uczestnicy będą mieli okazję zadziwić się światem i prawami przyrody. Obserwowanie natury przy pomocy lornetki, lupy czy mikroskopu może stać się niezwykłą, intelektualną przygodą. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z kodowania, podczas których dzieci i młodzież grają w edukacyjną grę z interaktywnym kursem programowania Scottie Go! oraz poznają środowisko Scratcha, a następnie będą tworzyć w nim animacje, quizy i gry.

Większość zajęć będzie odbywała się z pomocami zakupionymi z funduszy unijnych.

W planach są także, organizowane przez firmę Mały Inżynier,  warsztaty z robotyki z wykorzystaniem klocków lego Mindstorms, pokazy naukowe oraz półkolonie – laboratorium naukowe. W ramach projektu, w bieżącym roku szkolnym czterdzieścioro uczniów odwiedzi Narodowe Centrum Badań Jądrowych.

Z unijnych pieniędzy skorzystają wszyscy uczniowie, ponieważ zostaną zakupione pomoce dydaktyczne do matematyki, przyrody, chemii, fizyki i geografii. W sali chemicznej zostanie zamontowane dygestorium, czyli komora manipulacyjna służąca do bezpiecznego przeprowadzania doświadczeń wraz z wyciągiem pozwalającym usunąć powstające opary, a w pracowni matematycznej pojawi się monitor interaktywny i zestaw multimedialny. Poza tym planowane jest zakupienie dla szkoły 28 tabletów, dwóch laptopów z systemem operacyjnym i oprogramowaniem biurowym, aparat fotograficzny, drukarka laserowa ze skanerem, projektor, wizualizer, monitor interaktywny oraz szafki na laptopy i tablety.

Ponadto część nauczycieli, w ramach projektu, weźmie udział w szkoleniach  dotyczących kształtowania kompetencji niezbędnych na rynku pracy, prowadzenia zajęć metodą eksperymentu oraz programowania.

Jeżeli ktoś nie zdążył zgłosić się na wybrane zajęcia lub z innych powodów nie będzie w nich uczestniczyć, może próbować w przyszłym roku, ponieważ projekt jest dwuletni i kolejna rekrutacja na zajęcia odbędzie się we wrześniu.

WPZ
30 października 2018, godz. 14:50
#Edukacja #Zespół Szkół Nr 2

zdjecie
fot. 2

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry