bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Przedszkolaki świętowały 100-lecie niepodległości

Dzieci z Przedszkola Miejskiego Wesoły Skrzat jako pierwsze w naszym mieście rozpoczęły obchody wielkiego jubileuszu.

Wielkimi krokami zbliża się stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy chcą uczcić to wielkie wydarzenie - szczególnie najmłodsi markowianie, dla których jest to ponadczasowa lekcja historii.

8 listopada o godzinie 15.00 od dostojnie odśpiewanego hymnu narodowego rozpoczął się występ przedszkolaków z najstarszej grupy "Pszczółki" Przedszkola Miejskiego Nr 1 "Wesoły Skrzat". Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiewał w całej placówce,  a najbardziej w sercach młodych patriotów, którzy w biało-czeronych strojach pięknie prezentowali sie na tle białego orła trzymającego narodową flagę. W przedszkolu od 5 lat realizowany jest autorski program patriotyczny prowadzony przez panią Dorotę Durkę. Kolejne pokolenia dzieci mają możliwość zapoznania się z historią naszego narodu, pieśniami patriotycznymi oraz symbolami narodowymi Polski. Swoją wiedzę i umiejętności demonstrują przed najwierniejszą publicznością składającą się z rodziców oraz dzieci z młodszych grup. W tym roku swoją obecnością na przedstawieniu zaszczycili nas burmistrz Jacek Orych oraz Paweł Pniewski - nowy radny okręgu, do którego przynależy nasze przedszkole. W krótkim przemówieniu pana burmistrza przedszkolaki usłyszały jak wspaniale prezentują postawę patriotyczną w naszym mieście. W dowód uznania została wręczona na ręce pani dyrektor Hanny Dąbrowskiej jubileuszowa flaga narodowa przygotowana przez parę prezydencką. Do flagi dołączony został apel prezydenta Andrzeja Dudy: "aby wszyscy Polacy wywiesili flagi państwowe 11 listopada; aby się pod nimi zgromadzili i o godzinie 12.00 odśpiewali hymn narodowy".

Drodzy makowianie, pamiętajmy o naszej tożsamości i należycie uczcijmy stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę, tak jak to zrobiły to przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 "Wesoły Skrzat".

K.P.
9 listopada 2018, godz. 16:14
#Edukacja #Przedszkole Miejskie Nr 1

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 6
fot. 8
fot. 9

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry