bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Konkurs Wodociągu Mareckiego

Mieszkańcy Marek stworzą wspólnie Ekowskaz, czyli kodeks dobrych praktyk ekologicznych.

Czy my, zwykli ludzie, możemy zrobić coś dobrego dla środowiska? Oczywiście! Gdy robi to jedna osoba, efekty są niewidoczne dla oka. Jeśli jednak zaczynają to robić tysiące, zmiany zaczynają być odczuwalne.

- Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę w dziele naprawy klimatu. Czasem jednak brakuje nam podpowiedzi, co  mogę zrobić, by starać się o lepszy i czystszy świat, również w naszej małej ojczyźnie - Markach. Dlatego chcemy połączyć siły i stworzyć „Kodeks ekologicznych postulatów i dobrych praktyk" - informuje Wodociąg Marecki.

Nazwa konkursu - Ekowskaz - jest nieprzypadkowa.

- Nawiązujemy w niej do wyrazu „drogowskaz”, czyli podpowiedzi, jaką drogę mamy obrać. Dodajemy przedrostek „eko” i wszystko staje się jasne - mówi Anna Sołoninko z Wodociągu Mareckiego.

Każdy z uczestników może przysłać jedną propozycję kodeksu, w którego skład wejdzie pięć punktów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody - nie tyko rzeczowe. Imiona autorów trzech najlepszych propozycji ozdobią też na zawsze zbiorniki w nowej stacji uzdatniania wody, którą Wodociąg buduje na Czarnej Strudze.

Więcej na stronie miejskiej spółki TUTAJ

 

 

TM
16 listopada 2018, godz. 11:20
#Miasto #Wodociąg Marecki #Edukacja

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry