bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Uniknij niepotrzebnych kosztów

Przypominamy o płatnościach IV raty podatku od nieruchomości oraz opłaty za odpady komunalne (III kwartał).

15 listopada - tego dnia minął termin uregulowania czwartej raty podatku od nieruchomości, leśnego i rolnego. 30 września upłynął z kolei termin płatności kwartalnej opłaty za wywóz nieczystości. Dziękujemy większości markowian za terminowe wpłaty.

Jeśli jednak Państwo zapomnieli o tych zobowiązaniach, prosimy jak najszybciej je uregulować. Nie chcemy narażać Państwa na dodatkowe koszty, wynikające z przepisów prawa. Zgodnie z Ordynacją podatkową i Rozporządzeniem Ministra Finansów z 11 września 2015 r. jesteśmy zobligowani do wysłania upomnienia i automatycznego naliczenia kosztów upomnienia, wynoszących 11,60 zł. Wszelkich wyjaśnień udzielamy telefonicznie pod numerem (22) 781 10 03 wewnętrzne: 550 lub 560.

Pragniemy przypomnieć, że z każdym rokiem coraz więcej Państwa pieniędzy przeznaczamy na miejskie inwestycje. W 2014 r. wynosiły one 8,8 mln zł, w 2017 r. - już 38 mln zł. Zwiększa się też procentowy udział inwestycji w całości miejskich wydatków. Obecnie co trzecia złotówka jest przeznaczana właśnie na inwestycje. W trakcie realizacji są m.in. budowa Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego oraz rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2. Rozpoczęły się prace związane z kompleksową przebudową ciągu ulic Sosnowa-Kościuszki, zakończyły się natomiast drogowe roboty na mareckim Zieleńcu. Przygotowujemy się także do przetargu na remont kolejnej zabytkowej kamienicy Briggsów.

- Zakończyliśmy prace nad projektem budżetu na 2019 r. Podobnie jak w tym roku - jest on pełen inwestycji. Szacujemy ich wartość na ponad 41 mln zł - dodaje Beata Orczyk, skarbnik Marek.

TM
20 listopada 2018, godz. 14:14
#Miasto

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry