bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Świąteczne drzewko za elektrośmieci i baterie

Zróbmy sobie ekologiczną niespodziankę jeszcze przed Bożym Narodzeniem.

Stary telewizor, nieczynny telefon, uszkodzona suszarka. Ile takich rzeczy zalega w naszym garażach, piwnicach czy pawlaczach. Pojawia się doskonała okazja, żeby ich się pozbyć i… jeszcze w zamian coś dostać. 15 grudnia, wspólnie z firmą Remondis Electrorecycling oraz Organizacją Odzysku Electro-System, przygotowaliśmy świąteczną zbiórkę elektroodpadów i baterii.

– Zasady zbiórki są proste. Wystarczy oddać zalegające w domu elektrośmieci oraz zużyte baterie, a w zamian za proekologiczną postawę otrzymamy żywą „choinkę” w donicy – mówi Marcin Skrzecz, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska.

Żeby zabrać do domu drzewko, trzeba będzie uzyskać odpowiednią liczbę kuponów. Za 3 kupony będzie można otrzymać świerk o wysokości  60-75 cm. Za pięć kuponów – liczący od 100 do 130 cm.

– Mieszkańcy, zamiast wyrzucać choinki na śmietnik, wiosną będą mogli posadzić je w przydomowych ogródkach – dodaje Ewelina Rutkowska z Wydziału Ochrony Środowiska.

Jak uzyskać kupony? Wystarczy przynieść odpowiednią liczbę elektrośmieci na parking przed ratuszem. Za mały sprzęt (suszarka, mikser, telefon) lub 20 zużytych baterii otrzymamy jeden kupon. Za średni (mikrofalówka, telewizor, odkurzacz, komputer) – 2 kupony. Za duże urządzenia (takie jak lodówka czy pralka) – 3 kupony.

Zbiórkę zaczynamy o godzinie 10.00 i kończymy o 13.00. Do rozdania będziemy mieć 50 szt. świerków o wysokości minimum 60 cm (max 75 m) oraz 250 sztuk świerków o wysokości minimum 100 cm (max 130 cm). Zapraszamy!

TM, WOŚ
3 grudnia 2018, godz. 18:12
#Środowisko #Edukacja

zdjecie
fot. 1

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry