bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Tajemniczy klient w punktach z alkoholem

Zapraszamy na szkolenie właścicieli sklepów i sprzedawców trunków.

Poproszę o dwa piwa – gdy takie zdanie pada z ust dorosłego, nie ma potrzeby go legitymować. Co jednak, gdy taką prośbę składa osoba, która prawdopodobnie nie skończyła 18 roku życia? Obowiązkiem sprzedającego jest sprawdzenia wieku kupującego.

Jak wygląda to w naszym mieście? Odpowiedzi udzieliło dwuetapowe badanie z wykorzystaniem metody „Mystery  Shopping”, realizowane w ramach „Diagnozy rozmiarów zjawiska sprzedaży napojów alkoholowych osobom niepełnoletnim w punktach sprzedaży na terenie Miasta Marki”. Za pośrednictwem wyspecjalizowanej firmy jesienią audytorzy prześwietli 75 punktów sprzedaży. O zakup alkoholu prosiła osoba, która nie wyglądała na pełnoletnią.

35 sklepów wypadło w audycie pozytywnie (po dwukrotnym badaniu), prosząc o dokument potwierdzający wiek kupującego. Ich przedstawiciele otrzymają certyfikat odpowiedzialnego sklepu. Te placówki, które nie zdały testu, otrzymają list interwencyjny, przypominający o regulacjach prawnych i konsekwencjach ich łamania.

Wszystkich bez wyjątku serdecznie zapraszamy na  bezpłatne szkolenie, na którym zaprezentujemy wyniki badania. Odbędzie się  10 grudnia 2018 r. w godz. 11:00 – 12:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Marki.

EM, TM
4 grudnia 2018, godz. 11:08
#Miasto #Poradnik Przedsiębiorcy

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry