bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Sześć ofert na remont kamienicy

Duża rozpiętość cenowa w miejskim przetargu.

Ten rok nie rozpieszczał zamawiających. W publicznych przetargach pojawiało się bardzo mało ofert, przeważnie znacząco przekraczających kosztorys. Dlatego miłą niespodzianką jest rywalizacja o remont zabytkowej kamienicy robotniczej osiedla Briggsów (Piłsudskiego 86). Do przetargu stanęło aż sześć firm. Rozpiętość cenowa złożonych ofert jest bardzo duża. Najtańsza opiewa na ponad 420 tys. zł (przekracza kosztorys zaledwie o 10 tys. zł), najdroższa – na prawie 877,5 tys. zł. Ruszyła procedura sprawdzania ofert

Jeśli uda się wybrać wykonawcę, w przyszłym roku oblicze zmieni parterowy budynek przy Piłsudskiego 86. Zwycięzca przetargu wyremontuje i zaizoluje ściany piwniczne, położy nową elewację, doposaży budynek w elementy wentylacji grawitacyjnej i wymieni te okna i drzwi, które są niezgodne z projektem ustalonym z konserwatorem zabytków.

W poprzedniej kadencji siedem kamienic Briggsów odzyskało dawny blask i przestało straszyć zniszczoną elewacją. Po zakończeniu prac przy Piłsudskiego 86 zostanie nam jeszcze 10 zabytkowych kamienic Briggsów do renowacji.

- Uzgodniliśmy ich projekty z konserwatorem zabytków i złożyliśmy do starostwa wniosek o pozwolenie na budowę – dodaje Jacek Orych, burmistrz Marek.

TM
12 grudnia 2018, godz. 13:15
#Poradnik Przedsiębiorcy #Inwestycje #Zakład Usług Komunalnych #Tu płacę podatki, tu zyskam inwestycje

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry