bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Wigilia Seniorów już za nami

Rodzinna atmosfera podczas czwartego, wigilijnego spotkania seniorów.

W czwartek 13 grudnia 2018 r. burmistrz Jacek Orych już po raz czwarty zaprosił seniorów zrzeszonych w mareckich organizacjach senioralnych na wigilię. W spotkaniu udział wzięli członkowie Mareckiej Rady Seniorów, Uniwersytetu III Wieku, Klubu Seniora Mareckiego Ośrodka Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z koła w Markach oraz Stowarzyszenia "Struga wczoraj, dziś, jutro". Zebrani goście podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

Podczas wigilii seniorów gościliśmy płk. Mieczysława Demediuka, który reprezentował Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Pan Pułkownik w imieniu Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jana Józefa Kasprzyka wręczył Medal Pro Patria Burmistrzowi Jackowi Orychowi oraz Pawłowi Pniewskiemu. To odznaczenie przyznane zostało na wniosek Zarządu Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Medal Pro Patria nadawany jest w uznaniu szczególnych zasług w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.  

Medale wspólnie z płk. Demediukiem wręczył kapitan Jerzy Zybert – członek Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

W miłej, przedświątecznej atmosferze upłynął ten wspólny czas na śpiewaniu kolęd i pastorałek.

Na zakończenie seniorzy otrzymali od burmistrza drobne upominki. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy seniorom dużo radości i zdrowia oraz wszelkiej pomyślności.

wpz
17 grudnia 2018, godz. 19:35
#Miasto

zdjecie
fot. 1
fot. 2
fot. 3
fot. 4
fot. 8
fot. 9

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry