bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Świąteczne kolędowanie

Już 30 grudnia zapraszamy do wspólnego śpiewu kolęd i pastorałek u św. Izydora.

Chyba nic tak nie jednoczy wspólnoty mieszkańców w świątecznym okresie jak wspólne kolędowanie. Okazja ku temu nadarzy się w niedzielę, 30 grudnia, o godz. 19:00 w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (parafia św. Izydora), gdzie odbędzie się koncert bożonarodzeniowy „Śpiewajcie i grajcie Mu…”.

Burmistrz Jacek Orych oraz Marecki Ośrodek Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego zaprosili do występu Męski Chór im. Józefa Gromali z Zielonki, który w mijającym roku obchodzi 70-lecie swojego istnienia. Chór ma w repertuarze pieśni religijne, patriotyczne i rozrywkowe. Wielokrotnie uświetniał ważne uroczystości kościelne i samorządowe na Mazowszu. Członkowie chóru śpiewali dwukrotnie papieżowi Janowi Pawłowi II podczas Jego pielgrzymek do ojczyzny.

Chór prowadzi znakomity specjalista, dyrygent Maciej Cegielski – wieloletni chórmistrz profesjonalnych zespołów chóralnych (m.in. Teatru Wielkiego, Operetki Warszawskiej, Teatru Muzycznego „Roma” w Warszawie oraz Opery na Zamku w Szczecinie).

Podczas występu w Markach usłyszymy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki – zarówno te znane i śpiewane przy wigilijnym stole, jak i te mniej popularne i nieco już zapomniane.

Koncert rozpocznie się po wieczornej Mszy świętej około godziny 19:00 (Al. Marsz. J. Piłsudskiego 93). Serdecznie zapraszamy.

MOK im. Tadeusza Lużyńskiego
27 grudnia 2018, godz. 12:20
#Marecki Ośrodek Kultury #Kultura

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry