bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Niedługo poprawki wzdłuż Piłsudskiego

Wstępny harmonogram pierwszych tegorocznych prac.

W grudniu ubiegłego roku wykonawca remontu Alei Piłsudskiego zakończył prace na etapie ułożenia pierwszej warstwy asfaltu (wiążącej) na nitce zachodniej. Jednak wiele do życzenia pozostawia m.in. kwestia wjazdów w boczne ulice. Dziś odbyło się spotkanie z wykonawcą robót. Oto deklarowane terminy:

- od 4 stycznia 2019 wykonawca rozpoczyna prace porządkowe w zakresie mechanicznego czyszczenia nawierzchni warstwy wiążącej oraz przyległych chodników. W zakresie prac będzie również usunięcie z pasa drogowego pozostałych materiałów tj. kręgi, palety z kostką itp.

- od 9 stycznia 2019 wykonawca planuje rozpocząć prace związane z układaniem warstwy bitumicznej na wskazanych skrzyżowaniach, celem uzyskania polepszenia przejezdności. Termin jest uzależniony od dostawcy mas bitumicznych.

- do 11 stycznia 2019 wykonawca deklaruje zakończenie montażu brakujących barier drogowych na zlikwidowanych przewiązkach.

- do dnia 11 stycznia 2019 wykonawca deklaruje zakończenie wszystkich prac porządkowych oraz wykończeniowych.

"Mam nadzieję, że terminy zostaną one dochowane - jak deklaruje wykonawca" – napisał na FB burmistrz Jacek Orych.

Przypomnijmy – remont Alei Piłsudskiego nie jest inwestycją miasta. Jest to część kontraktu na budowę obwodnicy Marek, wykonywanego na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Roboty będą toczyły się jeszcze w tym roku. W remoncie są oba mosty (rzeki Długa i Czarna), na nitce zachodniej ma zostać ułożona druga warstwa asfaltu (ścieralna).

TM
4 stycznia 2019, godz. 14:23
#Obwodnica Marek #Miasto

zdjecie

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry