bip.marki.pl facebook.com instagram.com twitter.com youtube.com

Kilka miesięcy przygotowań i 27 finał już za nami

Mamy kolejny rekord Marek: 183 556,40 zł.

Na ten sukces pracowały całe Marki, dorośli i dzieci.

Już w sobotę pierwsze grupy puszkowe przyniosły ponad 34 tysiące, zaś w niedzielę „przyszło z miasta” około 65 tysięcy! Tym samym z puszek zebraliśmy 100 tysięcy złotych! Spodziewaliśmy się mniejszych kwot ze względu na to, że była to niedziela bez handlu. Jednak hojni ofiarodawcy i prawie 200 kwestujących wolontariuszy nie zawiedli naszych najskrytszych marzeń.

Pozostałą część zebraliśmy w sztabie na terenie imprezy w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Dużej 3.

Przygotowaliśmy wiele atrakcji, tych wpisanych już na stałe w nasze finały, jak występy dzieci i młodzieży, koncerty, a między nimi pokazy i oczywiście sprzedaż różnych przedmiotów od darczyńców. W tym roku koncertowali z nami ZaraZZaraz z Mateuszem Ceranem, a także Pola Deptuła.

Byli z nami znani i wspaniali ludzie: Anna Korcz, Agnieszka Wielgosz, Łukasz Choroń, Łukasz Konopka oraz przecudowny Waldemar Obłoza.

Odwiedzili nas przybysze z odległej galaktyki  - grupa Star Wars. Na terenie imprezy mieliśmy także wiele ciekawych stoisk: fantownia z drobnymi i większymi upominkami, fotobudka, Kiosk z Sercem, barek z goframi i naleśnikami, kawiarenka ze słodkimi pysznościami, stoisko BBQ z pieczoną na grillu wołowiną (od najlepszych mistrzów grilla), stoiska Wodociągu Mareckiego, Urzędu Miasta Marki, księgarni ZiK, fitness klubu Olimpik Park, myjni samochodowej Błysk czy OSP Marki z czworonożnymi ratownikami. Oferta atrakcji dla dużych i małych zawierała Małych Einsteinów, planszówki oraz stoisko naszych mistrzów gry w  warcaby i szachy. Strefa urody zachęcała do skorzystania  z zabiegów refleksologii, makijażu, manicure’u i kusiła pachnącymi mydełkami. Pan karykaturzysta z uśmiechem malował podobizny markowian, a stołówka szkolna zamieniła się w istny raj dla podniebienia. Można było skosztować pysznych napojów owocowo - warzywnych, upiec w pizzermanem ulubioną pizzę, zrobić swoją tartinkę, zobaczyć jak powstają piernikowe cudowności oraz przepyszny i oszałamiający tort mistrzów cukiernictwa.

Działo się ogromnie dużo! Pracowało nas prawie 200 osób. Udało się to, o czym nawet nie śniliśmy: kolejny rekord! Kolejne granie z serca płynące dla dzieci i bez focha.

Wszystko to udało się dzięki gorącym sercom ludzi, którzy wrzucali pieniążki do puszek. Swój udział mają także nasi pomocnicy, którzy sobotę i niedzielę spędzili ciężko pracując z nami od rana do nocy.  Nie udałoby się to bez naszych darczyńców i sponsorów, którzy są ogromnie hojni. Na ciepłe słowo zasługują także osoby, które zakupiły i wylicytowały wszystkie wspaniałości darowane na finał. Szczególne podziękowania należą się tym,  którzy przez ostatnie kilka miesięcy ciężko pracowali przy przygotowaniach, tworząc pomysły i przeobrażając je w czyn.

- Dziękuję Wam, że stworzyliście Sztab Marki i pokazaliście, że Marki są wspaniałe - dodaje szefowa sztabu Maria Krzyżanowska. 

 

WPZ/Sztab WOŚP Marki
16 stycznia 2019, godz. 11:23
#Miasto #Organizacje pozarządowe

zdjecie
fot. 4
fot. 5
fot. 6
fot. 7
fot. 8
fot. 9
fot. 10
fot. 11
fot. 12

Menu

© Miasto Marki 05-270 Marki, Al. Piłsudskiego 95, www.marki.pl, 22 781 10 03

ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry